TEST
Advanced Micro Devices, Inc. na CES 2019 představila nové čipy - FXGlobal
cover

Předsedkyně a generální ředitelka Dr. Lisa Su společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) 9. ledna 2019 na Consumer Electronics Show (CES) 2019 v Las Vegas představila a hovořila o nové, třetí generaci procesoru AMD Ryzen, která disponuje miniaturním čipem o velikosti pouhých 7nm. Předsedkyně a generální ředitelka také hovořila o blízké budoucnosti společnosti, ve které se chce mimo jiné soustředit na řešení nejrůznějších výpočetních problémů v oblasti počítačových her a virtuální reality. Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) také prostřednictvím veřejných médií hovořila o revoluci herního průmyslu a virtuální zábavy. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), která obchodního dne 10. ledna 2019 byla na hodnotě 19,74 USD za akcii.

Advanced Micro Devices (zkráceně AMD) je americká hardwarová společnost založená 1. května 1969 v Sunnyvale (Kalifornie) s působením na celosvětovém trhu. Společnost podniká v oblasti vývoje a prodeje procesorů, APU, GPU a čip setů. Společnost také vlastní 8,6% podílu společnosti Spansion, výrobce flash pamětí. Výroba produktů probíhá u externích dodavatelů: GPU vyrábí TSMC, CPU vyrábí společnost GlobalFoundries spolu se společností TSMC a čipsety vyrábí GlobalFoundries. Grafické karty si vyrábí každá společnost podle sebe. Největšími konkurenty společnosti AMD je zejména společnost Intel, která vyrábí zejména procesory a čipsety, a nVidia, která vyrábí zejména GPU. V roce 2011 je AMD 2. největší společností zabývající se vývojem procesorů (hlavně x86 kompatibilní, ale nově též procesory ARM), grafických čipů a čipsetů.

Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) začne dodávat obchodním prodejním partnerům své nové grafické čipy Radeon VII již 7. února 2019 a novou řadu serverových čipů EPYC v polovině letošního roku. Předsedkyně a generální ředitelka společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), Dr. Lisa Su také nedávno na tiskové konferenci oznámila, že v letošním roce společnost AMD předvede novou generaci herní a vizuální techniky, která zajistí výkon potřebný pro dosažení další úrovně pro výpočetní techniku, ale také se projeví u nejnáročnějších her, zábavy a virtuální reality s novým rozměrem definice v oblasti moderního života. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 5,33 miliard USD s provozním ziskem v hodnotě 204 milionů USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 43 milionů USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 3,54 miliard USD s vlastním kapitálem 611 milionů USD a zaměstnává 8.900 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) se aktuálně staly velice lákavé u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií, především díky představení nové řady procesorů třetí generaci AMD Ryzen na veletrhu CES 2019, ale také díky nedávno zveřejněným hospodářským výsledkům za třetí čtvrtletí roku 2018, ve kterém se společnosti zvýšil čistý zisk o 67,2% na 102 milionů USD, a zahájení prodeje grafické karty Radeon Pro V340, která dokáže zajistit nejnáročnější požadavky na vizualizaci ze strany datových center. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 23,95 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.