TEST
Akcie společnosti Facebook, Inc. jsou i přes pokles ceny stále atraktivní - FXGlobal
cover

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) zaznamenala nejsilnější čtvrtletí v historii společnosti, avšak i přes relativně pozitivní hospodářské výsledky minulý týden ve středu 25.7.2018 zaznamenala společnost nejhorší den od vstupu na burzu v roce 2012, když cena akcie poklesla o 20% během jednoho dne a společnost zaznamenala rekordní pokles tržní hodnoty v historii a to o 150 miliard USD. Díky tomuto poklesu tratil také sám zakladatel a ředitel společnosti Facebook, Inc. , Mark Zuckerberg, který se zmíněný den stal o 16,8 miliard USD chudším. Podle analytiků makléřských společností tento pokles nastal poté, co výhled společnosti ve svých hospodářských výsledcích ukázal zpomalení tempa růstu tržeb a zisku, a naopak prudký nárůst výdajů. Značná část těchto výdajů byla vynaložena v souvislosti s vyšší bezpečností uživatelů této sociální sítě, nicméně investorský sentiment na toto zásadní zřetel nebral a cena akcie NASDAQ-FB zamířila směrem dolů. Cena akcie společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) byla obchodního dne 30. července 2018 na hodnotě 171,06 USD za akcii.

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) byla založena Markem Zuckerbergem 4. února 2004 a sídlí v San Francisku v Kalifornii ve Spojených státech. Společnost nabízí produkty, které umožňují lidem se připojit na internet a sdílet jakýkoliv obsah prostřednictvím mobilních zařízení a osobních počítačů. Společnost umožňuje lidem podělit se o své názory, nápady, fotografie a videa, a další aktivity. Produkty společnosti jsou Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp a OCULUS. Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) má aktuálně 2,2 miliardy aktivních účtů uživatelů. Společnost za druhé čtvrtletí letošního roku zvýšila svůj celkový obrat v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku o 42% na hodnotu 13,2 miliardy USD. Čistý zisk společnosti vzrostl o 31% na hodnotu 5,1 miliardy USD, avšak výhled snižujícího se tempa růstu a vyšších nákladů prozatím cenu akcie NASDAQ-FB táhne směrem dolů.

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) také zaznamenala stagnaci uživatelů v USA a Kanadě a nižší růst příjmů. Celosvětově však podle společnosti Facebook počet uživatelů meziročně vzrostl o 11% a společnost zaznamenává v průměru 1,471 miliardy aktivních účtů každý den a v průměru aktivních účtu za jeden měsíc dokonce 2,234 miliardy. Za tento vývoj v oblasti globálního zvyšování aktivních účtů Facebook může Indie, Indonésie a Filipíny. Společnost také dne 25.7. 2018 varovala, že na její zisky budou mít po několik let negativní vliv její vysoké náklady, které společnost investovala do zlepšování ochrany soukromí svých uživatelů. Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 40,653 miliard USD s provozním ziskem 20,203 miliard USD, po odečtení všech nákladů utržila společnost čistý zisk 15,934 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy přesahující 84,524 miliard USD s vlastním kapitálem přesahující 74,347 miliard USD. V současné době společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) zaměstnává 25.105 kmenových pracovníků.

Světoví analytici již dříve předpovídali, že míra růstu v oblasti reklamy u společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) v posledních několika měsících zpomaluje, protože globální inzerenti se zajímají o problematiku v oblasti ochrany osobních údajů, a díky nové reformě o ochraně osobních údajů v Evropě deaktivovalo svůj účet milion uživatelů. Nicméně po korekci ceny se světoví analytici domnívají, že se cena akcie z největší pravděpodobnosti bude postupně zvyšovat. Podle analytiků makléřských společnosti a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NASDAQ-FB), kdy byla průměrná cílová cena akcie stanovena na hodnotu 211,55 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.