cover

Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) se stala aktuálně velice oblíbenou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií. Za tento fakt mohou především zveřejněné hospodářské výsledky za 4Q a celý rok 2018. Společnost v těchto hospodářských výsledcích odkryla svůj úspěch a vysoké zisky. Společnost Paypal Holdings, Inc. v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku zaznamenala nárůst celkového obratu o 12,8%, a to na hodnotu 4,226 miliardy USD. Po odečtení všech nákladů společnost zaznamenala čistý zisk v hodnotě 824 milionů USD s meziročním nárůstem o 23%.  Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) v hospodářských výsledcích za celý rok 2018 také zaznamenala silný nárůst tržeb v meziročním porovnání o 18%, provozní zisk s nárůstem o 3,1 % a čistý zisk vyšší o 14,6%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Paypal Holdings, Inc., kdy cena akcie (NASDAQ-PYPL)  obchodního dne 15. února 2019 vzrostla o 0,52% na hodnotu 94,91 USD za akcii.

Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL)  byla založena v prosinci roku 1998 a její sídlo je v San Jose, v Kalifornii v USA. Společnost nabízí a umožňuje digitální a mobilní formu internetové platby ve prospěch spotřebitelů a obchodníků po celém světě. PayPal je internetový platební systém, který umožňuje přesuny peněz mezi účty PayPalu, které jsou identifikovány e-mailovými adresami. Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta (např. VISA nebo MasterCard) musí mít povolené internetové platby. Společnost umožňuje podnikům všech velikostí přijímat platby od obchodníka  z webových stránek, ale také z mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety.  Spotřebitel může financovat nákup prostřednictvím bankovního účtu, úvěrového účtu PayPal  a také  kreditní či debetní  kartou. Finanční produkty společnosti  PayPal, jako jsou Venmo a Xoom umožňují  přátelům a rodinám převody finančních prostředků mezi sebou, včetně plateb do zahraničí.

Společnost také mimo jiné zaujala v oblasti akvizic, kdy nedávno odkoupila švédskou společnost iZettle v celkové hodnotě 2,2 miliardy USD, která je mezinárodní společností poskytující finanční služby v oblasti digitálních platebních služeb v Evropě a latinské Americe, kde si díky této akvizici společnost Paypal Holdings, Inc. rozšířila působení v oblasti digitálních platebních služeb. Generální ředitel společnosti Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL), pan Jim Magats nedávno prohlásil, že společnost se bude dále rozšiřovat, což akvizice společnosti iZettle potvrzuje. Společnost také nedávno uzavřela partnerství v asijsko-pacifické oblasti se společnosti Visa Inc., která klientům společnosti Paypal Holdings, Inc. používající platební karty od společnosti Visa Inc. přinese možnost si zvolit nejpohodlnější způsob placení. Společnost Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 15,451 miliard USD s provozním ziskem 2,194 miliard USD. Po odečtení veškerých nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 2,057 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 43,332 miliard USD s vlastním kapitálem 15,386 miliard USD. Společnost zaměstnává 18.700 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti  Paypal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) se staly aktuálně velice oblíbené pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 4Q a celý rok 2018, ale také díky odkoupení švédské společnosti iZettle a rozšíření partnerského podnikání se společnosti Visa Inc. do asijsko-pacifické oblasti. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávají v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena na hodnotu 98,25 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.