TEST
Akciový trh v USA tvoří nové rekordy - FXGlobal
cover

Obchodování na americkém akciovém trhu v průběhu obchodního týdne označovaného v kalendáři letošního roku 2017 jako třicátý v pořadí vytvořilo díky vysoce pozitivní investorské náladě nové rekordy svých hlavních akciových indexů. V případě blue chips indexu DJIA opět došlo k novému rekordu, který byl předně podpořen dobrými hospodářskými výsledky společnostmi Verizon Communications Inc. (NYSE-VZ) a Boeing Company (NSE-BA). Tento hlavní US akciový výběrový index  Dow Jones Industrial Average (DJIA) skončil obchodní den 27.7.2017 na svém novém rekordu při hodnotě 21.796,55 bodů a tento den připsal o 85,54 bodů více, což v percentuálním vyjádření představuje denní růst o 0,39 % bodu své předešlé hodnoty.

 

Dále pak tento obchodní den 27.7.2017 vykázal akciový  index převážně technologických společností  Nasdaq Composite pokles své předchozí bodové hodnoty a skončil na čísle 6382,19 bodů s denní ztrátou ve výši 0,63 % bodové hodnoty a to po té, co dokázal stáhnout daleko větší ztrátu způsobenou propadem akcií společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), které zatížily tento index poklesem o 1,89 % ceny akcií NASDAQ-AAPL v řádném obchodním čase a o 0,71 % dalším poklesem v po obchodní fázi (after market). Širší index S nad P 500 skončil rovněž takřka neutrálně na úrovni 2475,42 bodů, když klesaly jednotlivé sektory jako zejména technologie, zdravotní péče a průmysl. Zisky tento akciový index získal především v sektorech telekomunikací, energiích a spotřebitelském sektoru. Tento pokles v technologickém sektoru nastal i přes dobré kvartální hospodářské výsledky společnosti  Facebook Inc. (NASDAQ-FB) s dosaženým denním nárůstem ceny akcie o 3 % (2,92 %) ceny. Akcie NASDAQ-FB tento rok již posílila svoji cenu o více jak 50% a to za predikce, že tato firma již brzy dosáhne své tržní kapitalizace ve výši 500 mld. USD.

 

Tento vývoj stavu obchodování na US akciovém trhu má dle analytiků makléřských společností vliv jak na komoditní tak i mezinárodní devizové trhy. Podle finančních stratégů vyjádření centrální banky USA – FED (Federal Reserve Systém) 26.7.2017  na tiskové konferenci po skončení dvoudenního řádného zasedání o tom, že úrokové sazby prozatím zůstávají beze změny, způsobilo další pokračující oslabení amerického dolaru (USD). Toto oslabení USD jako, zejména, komoditní měny se plně projevilo na růstu cen ropy i investičního zlata. Aktuálně dne 28.7.2017, zhruba v čase 11:06 CET, se lehká americká ropa WTI (West Texas Intermediate) obchodovala na komoditním trhu NYMEX v ceně 48,97 USD za barel a ropa Brent udávala svoji cenu ve výši již nad 50 USD za barel a to 51,71 USD za barel s denním růstem své ceny o 0,43 procenta.

 

Evropský akciový trh na základě vývoje posilování jednotné evropské měny euro (EUR) vůči ostatním světovým měnám, ale především vůči americkému dolaru (USD), zareagoval poklesem cen akcií dle ukazatelů jednotlivých evropských akciových indexů. Například akciový index DAX v průběhu evropského dopoledne 28.7.2017, zhruba v čase 11:12 CET, vykazuje pokles o 0,71 % svého bodového stavu, londýnský akciový index FTSE 100 udává momentální ztrátu ve výši o 0,56 % bodů a index pražské burzy – Burza cenných papírů Praha (PSE – Prague Stock Exchange) PX hlásí svůj bodový stav ve výši 1.007,43 bodu s dosavadním denním poklesem o 0,74 % bodů. Tento stav evropského akciového obchodování probíhá za situace, kdy směnný kurz nejobchodovatelnějšího měnového páru EUR/USD je ve výši 1,1708 USD za EUR s denním posílením EUR vůči USD o 0,27 % kurzu.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.