cover

Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) se spojí se společností Shanghai Bailian Group Co., která je největší společností v Číně co se týče velikostí sítě supermarketů a obchodních domů. Společnost Shanghai Bailian Group Co. má 4.700 obchodů po celé zemi. Díky této nové spolupráci pak tyto společnosti vybudují největší nabídku čerstvých potravin na internetovém e-shopu Alibaba.com. Díky tomu investoři očekávají atraktivní zisky tohoto e-commerce gigantu a akciový titul NYSE-BABA se stal velice atraktivním investičním nástrojem. Na základě této predikce následně cena akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) během obchodního dne 2.května 2017 vzrostla o 1,21 % ceny v rámci svého denního pohybu a uzavřela tento obchodní den na hodnotě 118,09 USD za akcii. Aktuálně ke dni 10.5.2017 je tato akcie na hodnotě 119,98 USD za akcii a v před obchodní fázi dne 11.5.2017 již vykazuje akcie NYSE-BABA růst o + 0,23 % své ceny.

Zakladatelem a generální ředitel společnosti Alibaba Group Holding Ltd je Jack Ma, který společnost založil 4. dubna 1999 v městě Hangzhou ve státě Zhejiang v Číně.  Jack Ma je nejbohatším člověkem v zemi a ztělesněním nové ekonomiky v Číně. Třetina celé populace Číny nakupuje na webových stránkách Alibaba Group Holding Ltd. Společnost Alibaba Group je největším internetovým e-commerce obchodem v Číně. Společnost provozuje on-line internetovou obchodní platformu a poskytuje maloobchodní a velkoobchodní produkty,

Společnost Alibaba  vede v obchodní nabídce před konkurencí ve spolupráci  s obchodním řetězcem Shanghai Bailian Group Co. . Společnost Alibaba vynaloží náklady na propojení těchto dvou velikých společností v celkové výši 2,6 miliardy USD.  Společnost Alibaba chce tímto způsobem rozšířit svou nabídku pro své zákazníky, ale také chce vybudovat internetovou síť, která umožní obchodům a prodejním značkám s potravinami sledovat obchodní transakce v on-line objednávkách v reálném čase. Generální ředitel společnost již na začátku roku prohlásil, že společnost se chce v oblasti umělé inteligence tento rok zaměřit na logistické projekty na čínském e-commerčním trhu, kde obchodní trh v Číně začíná vykazovat známky nasycení poptávky v internetovém obchodním světě. V září 2016 čínská e-commerce platforma měla více než 450 milionů aktivních mobilních uživatelských účtů.

Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií (NYSE-BABA). Celkový obrat společnosti Alibaba Group Holding Ltd za celý fiskální rok 2016 dosáhl 14,679 miliardy USD s provozní ziskem 10,371 miliardy USD a po odečtení všech provozních nákladů společnost vykázala čistý zisk 4,092 miliard USD.  Celkové aktiva společnosti dosahují 52,865 miliard USD s vlastním kapitálem 31,542 miliard USD. Společnost zaměstnává 36.446 kmenových pracovníků. Cena akcie NYSE – BABA dle technické analýzy vykázala nárůst své ceny od začátku roku 2017 ve výši 34,48 % a v ročním klouzavém průměru její hodnota vzrostla o 54,14 % ceny.

 

 

 

Díky této nové vzájemné spolupráci mezi společnostmi  Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) a  Shanghai Bailian Group Co. vznikne síť z více jak 4700 prodejnami, které se nacházejí ve 25 čínských provinciích.  Tato dvojice gigantických firem v rozpětí podnikání a vysokých tržeb se zaměří na členskou integraci ve svých databázích a také pomocí nové technologie rozpoznávání obličeje si stanovili za cíl zlepšit zkušenosti svých zákazníků s nákupy s využitím  online plateb v systému Alipay. Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) opět ukázala světu, že je světovým lídrem v internetovém obchodě e-commerce, kde navázala spolupráci s největší společností Shanghai Bailian Group Co.  v oblasti supermarketů s potravinami v Číně,. Cena akcie této společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) podle makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu bude růst, a byla stanovena průměrná cílová cena na  hodnotu  127,35 USD za akcii.

 

 

 

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.