TEST
Alibaba Group reportovala hospodářské výsledky za 1Q 2020 - FXGlobal
cover

Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA), jak je v posledních letech zvykem, každým novým čtvrtletím překvapuje investory svými hospodářskými výsledky. Posledním příkladem tomu je první čtvrtletí 2020, ve kterém společnost zaznamenala nárůst celkového obratu o 42% na hodnotu 16,741 miliardy USD. Provozní zisk meziročně vzrostl o skokových 204%, což bylo dáno nízkou srovnávací základnou z titulu jednorázových faktorů v minulém roce, na hodnotu 5,973 miliard USD. Čistý zisk společnosti meziročně vzrostl o 54% na hodnotu 4,508 miliardy USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA), která obchodního dne 25. října 2019 vzrostla o 0,01% na hodnotu 174,42 USD za akcii.

Zakladatel společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je pan Jack Ma, který založil společnost dne 4. dubna, roku 1999 v městě Hangzhou , ve státě Zhejiang v Číně. Pan Jack Ma je nejbohatším člověkem v zemi a ztělesněním nové ekonomiky v Číně. Třetina celé populace Číny nakupuje na webových stránkách Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA). Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je největším internetovým e-commerce obchodem v Číně. Společnost provozuje on-line internetovou obchodní platformu prostřednictvím nabízených produktů, služeb a technologií a poskytuje maloobchodní a velkoobchodní produkty, které jsou k dispozici mezinárodně prostřednictvím osobního počítače, tak i mobilního telefonu, či tabletu.

Výkonný ředitel společnosti Alibaba Group Holding Ltd, Daniel Zhang nedávno řekl, že Čína sice prochází hospodářským zpomalením, ale společnost má i nadále orientaci na venkov a málo rozvinuté oblasti v jihovýchodní Asii. Společnost také nedávno uzavřela strategické partnerství se společností Starbucks Corporation v oblasti rozšiřování obchodních příležitostí v Číně, kde díky této spolupráci aktuálně nabízí svým zákazníkům prostřednictvím svého e-commerce shopu kávu Starbucks ve více než 30 městech a ve více než 2.000 restauracích. Společnost utržila za fiskální rok 2019 celkový obrat v hodnotě 56,152 miliardy USD s provozní ziskem 8,506 miliardy USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 11,955 miliard USD. Celkové aktiva společnosti dosahují 143,80 miliard USD s vlastním kapitálem 90,681 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 101.958 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) se stala velice oblíbená a lákavá u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky nedávno zveřejněným hospodářským výsledkům za 1Q 2020, ale také díky novému směru v oblasti spolupráce se společností Starbucks Corporation v oblasti rozšiřování obchodních příležitostí v Číně. Podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 214,88 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.