cover

Vláda Spojených států amerických (USA) je největším zákazníkem společnosti Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE), jejíž objem zakázek z vládních zdrojů USA aktuálně představuje zhruba 71% jejich celkových příjmů za celý loňský rok 2016. Díky zvyšování globálního geopolitického rizika, ale také díky zaměření nové vlády Spojených států na obranu, analytici očekávají růst ceny akcií právě u společnosti Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE). Vláda USA již ve svém návrhu rozšířila výdaje na obranu a potažmo na zbrojení o více jak 10 % předešlého stavu. Globální geopolitická situace v současnosti nenaznačuje, že by se lidstvo dokázalo domluvit bez použití zbraní a v tomto ohledu zpravodajové upozorňují, že účast USA v regionálních válečných konfliktech je značná a to zejména v oblasti Blízkého Východu. Aktuálně probíhají jednání poradců prezidenta USA Trumpa a vedení armády USA o prodloužení a navýšení účasti vojáků armády USA v Afganistánu s použitím moderních vojenských zbraní a techniky. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie společnosti Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE), kdy cena akcie obchodního dne 19 .července 2017 byla na hodnotě 290,67 USD za akcii s denním růstem o + 1,35 % své ceny.
Společnost Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE) je jedna z vedoucích mezinárodních společností v oblasti výroby stíhacích letadel a vrtulníků pro armádu. Společnost vznikla v roce 1995 sloučením společností Lockheed Corporation a Martin Marietta. Sídlí ve městě Bethesda v Marylandu v USA Současným ředitelem společnosti je Robert J. Stevens, který se vedení společnosti ujal po Gordonu Richardu Englandovi, který postupně přešel do funkce prvního náměstka ministra vnitra Spojených států. Mezi produkty společnosti Lockheed patří například balistické rakety Trident, letouny F-16, Hercules a F-22 Raptor, za který roku 2006 společnost obdržela cenu Collier Trophy. Firma Martin Marietta vyrábí rakety Titan a také Space Shuttle External Tank. Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE) vyrábí také elektroniku a informační a elektronické systémy a má angažmá také v kosmonautice. Hlavním zákazníkem pro Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE) je americké ministerstvo obrany, ale také jiné americké federální agentury a armády cizích mocností.
Společnost Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE) také 12. července tohoto roku 2017 dostala ocenění Top Award, které je jedním z nejprestižnějších ocenění od průmyslových dodavatelů, které společnost může dostat. Toto ocenění společnost dostala díky stanoveným vysokým standardům kvality svých výrobků a vysokým standardům bezpečnosti při výrobě. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií společnosti Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE). Společnost za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 47,248 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 17,49 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou na hodnotě 47,806 miliard USD s vlastním kapitálem 1,606 miliard USD. Společnost zaměstnává 126.000 kmenových pracovníků.
Společnost Lockheed Martin Corp. (LMT-NYSE) vyplácí pravidelné kvartální dividendy, kdy aktuální dividendový výnos je 2,50 % p.a.. Vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 7,28 USD na akcii. Společnost také zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na výplatu dividendy) a to 30. srpna 2017. Podle technické analýzy akcie LMT-NYSE v ročním porovnání zvýšila svoji hodnotu o + 12,25 % své ceny, avšak od začátku letošního roku 2017 svoji cenu zvýšila již o + 16,30 % ceny. Tyto skutečnosti včetně toho, že společnost dostala ocenění Top Award, zaujali investory a podle analytiků makléřských společností lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 292,66 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.