TEST
Cena akcie společnosti Mattel, Inc. výrazně posílila - FXGlobal
cover

Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) pro veřejná média dne 25. ledna 2018 oznámila, že vytvořila nové partnerství se společností Thomas & Friends, která provozuje televizní vysílání pro předškolní děti. Toto partnerství bude pro společnosti Mattel, Inc. a Thomas & Friends zahrnovat úplně nové zahájení televizního programu pro předškolní děti na televizním kanálu Nickelodeon. Televizní kanál Nickelodeon se také stane exkluzivním dodavatelem Mattelových spotřebitelských produktů ve více kategoriích zboží, jako je oblečení, doplňky pro domácnost, spotřební elektronika a dalších. Okolo společnosti Mattel Inc. nadále přetrvávají spekulace o jejím převzetí společností Hasbro, i když generální ředitel společnosti Hasbro Brian Goldner toto nepotvrdil a k případným akvizičním rozhovorům se nevyjádřil. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) a cena této akcie NASDAQ-MAT od začátku roku 2018 k obchodnímu dni  9.února 2018 vrostla o 12,29 % na aktuální hodnotu 17,27 USD za akcii s jednodenním růstem o 7,94 %.

Společnost Mattel Creations byla založena v roce 1945 Haroldem „Matt“ Matsonem a El Handlerem Liotem. Společnost zpočátku prodávala nábytek. Matson brzy prodal svůj podíl společnosti Handlerovi a to hlavně kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu.  V roce 1947 měla společnost svůj první hit, a to hračku, která se nazývala ukulele „Uke A Doodle“. Společnost, jak ji aktuálně známe pod názvem Mattel, Inc., byla založena o rok později 1948 v Kalifornii v USA a v roce 1955 se stala prvním celoročním sponzorem televizního seriálu Mickey Mouse Club. Panenka Barbie, která se stala nejprodávanější hračkou společnosti vůbec, byla představena v roce 1959. Mattel, Inc. vyrábí a prodává celou řadu hraček po celém světě.

Thomas the Tank Engine je fiktivní parní lokomotiva, která se objevila poprvé v knihách The Railway Series od Reverenda Wilberta Awdryho a jeho syna Christophera. Tato lokomotiva se stala nejoblíbenější postavou v seriálu a je také titulní postavou v televizní sérií programu společnosti Thomas & Friends. Tento příběh se rychle stal úspěšnou světovou franšízou, rodiny po celém světě mají dnes hračky, počítačové aplikace; spotřební výrobky; knihy; živé atrakce a další zboží s touto značkou. Společnost Thomas & Friends vysílá v 160 zemích světa, ve více než 50 jazycích, a má více než 1,16 miliardy zhlédnutích na YouTube a také nabízí více než 80 hodin původního obsahu vyrobeného z 500 epizod a 12 speciálních edic.

Spolupráce mezi společnostmi Mattel, Inc. a Thomas & Friends zaujala investory pro nákup akcií právě společnosti Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT), která za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 5,456 miliard USD s celkovým provozním ziskem 519,2 milionů USD a vytvořila čistý zisk ve výši 318 milionů USD.  Celková aktiva společnosti dosáhly 6,491 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím hodnotu 2,405 miliard USD. Společnost zaměstnává 32.000 kmenových pracovníků.

Společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) se proslavila hlavně díky své nejúspěšnější hračce ukulele panence Barbie, skoro každá holčička v každé části světa chce vlastnit alespoň jednu hračku Barbie. Jak je již známo, tak společnost Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT) se snaží naplnit sny svých mladých zákazníků, a tak také aktuálně činí i v oblasti televizních programů pro předškolní děti. Tento akciový titul NASDAQ-MAT se stal aktuálně velice atraktivní jak u soukromých investorů, tak také u nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií společnosti Mattel, Inc. (NASDAQ-MAT), podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie a byla stanovena cílová cena akcie na hodnotu 20 USD za akcii.

 

 

Team analytiků FX Global.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.