TEST
Delta Air Lines, Inc. zvýšila o 8 % růst tržeb - FXGlobal
cover

Společnost Delta Air Lines, Inc. (NYSE-DAL) utržila za druhé čtvrtletí letošního roku rekordní celkový obrat, a to v hodnotě 11,6 miliardy USD s meziročním nárůstem o 8%, který se zvýšil o 880 milionů USD oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku. Tento nárůst je výsledkem zlepšení v oblasti podnikání, kdy společnost zaznamenala dvojciferný nárůst tržeb v oblasti nákladů a věrnostních karet. Čistý zisk společnosti Delta Air Lines, Inc. byl na hodnotě 1,0 miliard USD. Společnost Delta Air Lines, Inc. vrátila svým akcionářům dividendy ve výši 813 milionů USD. Představenstvo společnosti také schválilo zvýšení dividendy o 15%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily jejich zájem o akcie (NYSE-DAL), kdy cena akcie obchodního dne 23. července 2018 byla na hodnotě ve výši 52,24 USD za akcii s jednodenním posílením o 0,48 %.

Společnost Delta Air Lines, Inc. je americká letecká společnost sídlící v Atlantě ve státě Georgia v USA, která byla založena dne 30. května 1924. Společnost má zastoupení také mimo USA, například na Pařížském letišti Charlese de Gaulla, na Tokijském letišti Narita nebo na Amsterdamském letišti Schiphol. Společnost Delta Air Lines byla v roce 2000 zakládajícím členem letecké aliance SkyTeam. Společnost každý rok přepraví více než 160 miliónů pasažérů a provozuje více než 10.000 letů denně. Delta Air Lines, Inc. poskytuje pravidelnou leteckou dopravu pro cestující a jejich zavazadla v celých Spojených státech a po celém světě. Její plně vlastněné dceřiné společnosti jsou Monroe Energy, LLC a MIPC. Společnost Monroe Energy,LLC provozuje prostory pro trénink pilotů Delta Air Lines, Inc. Společnost rovněž poskytuje nákladní služby, údržbu letadel, opravy a repase (MRO), zaměstnanecké služby pro třetí osoby, prázdninové lety a soukromé proudové lety.

Generální ředitel společnosti Delta Air Lines, Inc. (NYSE-DAL) Ed Bastian řekl: „S očekávanými o 2 miliardy USD vyššími náklady na palivo nyní předpovídáme náš celoroční nárůst akcie v rozmezí od 5,35 USD do 5,70 USD za akcii. Díky silnému výnosu z příjmů a zlepšením nákladové trajektorie jsme postavili společnost Delta tak, aby se do konce letošního roku vrátila k nárůstu marže.“ Společnost Delta Air Lines, Inc. mimo jiné očekává celkový nárůst tržeb za třetí čtvrtletí, končící v září letošního roku o 3,5 až 5,5% a opětovné získání vyšších příjmů na náklady na palivo. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Delta Air Lines, Inc. (NYSE-DAL), která utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 34,819 miliard USD s provozním ziskem 5,701 miliard USD. Po odečtení všech nákladů činil čistý zisk společnosti 3,577 miliard USD. Celková aktiva společnosti narostla na hodnotu 53,298 miliard USD při vlastním kapitálu 13,889 miliard USD.  Společnost zaměstnává 80.000 kmenových pracovníků.

Společnost Delta Air Lines, Inc. (NYSE-DAL) také vyplácí pravidelné kvartální dividendy. Aktuální dividendový výnos společnosti je 2,68 % p.a. a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 1,40 USD na akcii. Společnost Delta Air Lines, Inc. také aktuálně zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude dne 25. července 2018 a Pay Date (datum vyplacení dividendy), který byl stanoven na 16. srpna 2018. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-DAL), kdy byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 67,47 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.