TEST
Delta Airlines zvyšuje spokojenost svých zákazníků - FXGlobal
cover

Společnost Delta Air Lines, Inc. (NYSE-DAL) zveřejnila ve své tiskové zprávě hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2017 a celý rok 2017. Společnosti se za čtvrté čtvrtletí roku 2017 zvýšil celkový obrat oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 8,3% na hodnotu 10,2 miliardy USD. Generální ředitel společnosti Delta Air Lines, Inc. Ed Bastian pro veřejná média prohlásil: „Kmenoví pracovníci naší společnosti Delta Air Lines dostáli výzvám roku 2017, díky ním společnost měla solidní finanční výsledky, lepší vedoucí postavení v oboru, zvýšení provozní spolehlivosti a výrazné zlepšení spokojenosti zákazníků.“ „Pokud se díváme na tento rok 2018, očekáváme solidní růst výnosů růstem okolo 4 až 6%, ale také zlepšením nákladové trajektorie a naší mezinárodní partnerské sítě.“ Tyto skutečnosti zaujaly investory, cena akcie (NYSE-DAL) byla obchodního dne 5. března 2018 na hodnotě 53,79 USD za akcii s jednodenním růstem o 1,00 %.

Společnost Delta Air Lines, Inc. je americká letecká společnost sídlící v Atlantě ve státě Georgia v USA, která byla založena dne 30. května roku 1924. Společnost má zastoupení také mimo USA, například na Pařížském letišti Charlese de Gaulla, na Tokijském letišti Narita nebo na Amsterdamském letišti Schiphol. Společnost Delta Air Lines byla v roce 2000 zakládajícím členem letecké aliance SkyTeam. Společnost každý rok přepraví více než 160 miliónů pasažérů a provozuje více než 10.000 letů denně. Delta Air Lines, Inc. poskytuje pravidelnou leteckou dopravu pro cestující a jejich zavazadla v celých Spojených státech a po celém světě. Její plně vlastněné dceřiné společnosti jsou Monroe Energy, LLC a MIPC. Společnost LLC provozuje prostory pro trénink pilotů Delta Air Lines, Inc. Společnost rovněž poskytuje nákladní služby, údržbu letadel, opravy a repase (MRO), zaměstnanecké služby pro třetí osoby, prázdninové lety a soukromé proudové lety.

Příjem společnosti se jenom z cestujících zvýšil o 527 milionů USD. Předseda společnosti Delta Air Lines, Inc. (NYSE-DAL) Glen Hauenstein řekl: „Vstupujeme do roku 2018 s výrazným impulsem a každý subjekt, který přináší příjmy z pozitivní jednotky cestujících poprvé za pět let, je poháněn silným poptávkovým prostředím a zlepšováním obchodních vztahů.“  „Očekáváme, že v tomto prvním čtvrtletí roku 2018 dosáhneme celkový růst výnosů o 2,5 až 4,5% a dále využijeme výborného pokrytí v oblasti podnikání v USA a mezinárodního partnerství a solidního prostředí z obchodních iniciativ, které v průběhu celého roku 2018 přinesou dobré výsledky.“ Společnost za rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 34,819 miliard USD s provozním ziskem 5,701 miliard USD. Po odečtení všech nákladů činil čistý zisk společnosti 3,577 miliard USD. Celková aktiva společnosti narostla na hodnotu 53,298 miliard USD při vlastním kapitálu 13,889 miliard USD.  Společnost zaměstnává 80.000 kmenových pracovníků.

Společnost Delta Air Lines, Inc. (NYSE-DAL) také vyplácí již čtvrtým rokem pravidelné kvartální dividendy. Aktuální dividendový výnos společnosti je 2,27 % p.a. a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 1,22 USD na akcii. Akcie této společnosti se staly velice oblíbené u investorů, především díky tomu, že za čtvrté čtvrtletí roku 2017 společnost zvýšila celkový obrat oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku o 8,3 % na hodnotu 10,2 miliardy USD, ale také díky předpovědi analytiků společnosti, kteří předpokládají v tomto čtvrtletí nárůst celkových tržeb o 2,5% až 4,5%. Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávají v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie NYSE-DAL a byla již stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 71,76 USD za akcii.

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.