TEST
Volkswagen Group v zájmu investorů - FXGlobal
cover

Německá automobilová společnost Volkswagen AG (VOW-DE:XETRA) založila partnerskou spolupráci se společností Ford Motor Company (NYSE-F) v oblasti výroby vozů ve Spojených státech s možností nabídky výrobních závodů společnosti Ford Motor Company. Tuto informaci prohlásil 4. prosince 2018 v Bílém domě šéf společnosti Volkswagen AG, Herbert Diess. Po tomto jednání společnost také zvažuje výstavbu druhého závodu v USA, uvedla agentura Reuters. Bílý dům kromě jednání se společnosti Volkswagen AG také jednal se společnostmi BMW a Daimler s prezidentovými nejvyššími ekonomickými poradci ohledně investičních příležitostí v USA v oblasti výroby, výzkumu a vývoje. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Volkswagen AG (VOW-DE:XETRA), která byla v čase 9:55 CET dne 10. prosince 2018 na hodnotě 139,20 EUR za akcii.

Společnost Volkswagen AG, zkráceně VW je německá automobilová společnost, která byla založená 28. května 1937 a její sídlo se nachází ve Wolfsburgu. Společnost Volkswagen AG je německý koncern, který vyrábí a vyvíjí osobní a užitkové automobily prostřednictvím své hlavní značky VW a dalších svých značek, jako je Audi , Bentley, Bugatti Automobiles, Porsche, Lamborghini, MAN, Scania, SEAT, Škoda Auto a Ducati. Společnost byla v roce 2016 největším výrobcem automobilů na světě. Největším spotřebitelem společnosti je Čína, která společnosti tvoří 40% tržeby. Podstatné jméno Volkswagen doslovně znamená v německém jazyce „lidový vůz“ (tedy v základním slova smyslu „lidské auto“) a současný mezinárodní reklamní slogan společnosti je pouze „Volkswagen“, tedy s odkazem na význam samotného názvu.

Šéf společnosti Volkswagen AG (VOW-DE:XETRA) také řekl: „Jsme v pokročilých jednáních se společností Ford, abychom skutečně vybudovali globální automobilovou alianci, která by také posílila americký automobilový průmysl.“ Společnost Volkswagen AG má aktuálně montážní závod v městě Chattanooga v Tennessee ve státě Georgie a dále se plánují další místa pro výstavbu výrobních hal. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií. Společnost Volkswagen AG také nedávno oznámila svůj výhled v oblasti výroby a vývoje automobilů do roku 2020. Společnost již příští rok uvede novou generaci elektromobilů, které budou postavený na moderní technologii. Aktuálně společnost Volkswagen AG nabízí plně elektrické vozy e-Golf, e-UP a Audi e-tron. Novou technologií se vůbec poprvé bude pyšnit luxusní Porsche Taycan. Následovat bude výrazně dostupnější hatchback Volkswagen ID Neo, který se přiblíží ceně VW Passat s dieselovým motorem. Celkově chce do vývoje a výroby elektromobilů a vozu z hybridním pohonem společnost investovat 44 miliard EUR. V roce 2030 by mělo být v nabídce celé skupiny VW na tři sta čistě, nebo modelů s hybridním pohonem. Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 230,682 miliard EUR s provozním ziskem 13,818 miliard EUR. Po odečtení všech nákladů společnosti vzrostl čistý zisk v hodnotě 11,638 miliardy EUR. Společnost zaměstnává 642.292  kmenových pracovníků.

Společnost Volkswagen AG (VOW-DE:XETRA) také vyplácí svým akcionářům pravidelné dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 2,8% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 3,90 EUR na akcii. Společnost se stala aktuálně velice oblíbenou akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací díky založení partnerské aliance se společností Ford Motor Company (NYSE-F) v oblasti výroby vozů ve Spojených státech, ale také díky oznámení výhledu v oblasti výroby a vývoje automobilů do roku 2020, kdy společnost již příští rok uvede trh první novou generaci elektromobilu, luxusní Porsche Taycan. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kde byla průměrná cílová cena akcie stanovena na hodnotu 197,87 EUR za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.