TEST
FedEx Corporation prosazuje informační technologie - FXGlobal
cover

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) pro veřejná média prohlásila, že se ve fiskálním roce 2017 mimořádně dobře vypořádala s překážkami, které ji bránily v úspěšném vývoji v budoucnosti. Společnost se v minulém roce zaměřila na tři oblasti, které přispěly k velmi ziskovému roku. Těmi oblastmi jsou: 1. investice, 2. integrace, 3. inovace. Společnost také aktivně pracuje v oblasti zvýšení globální výkonnosti, která zlepšuje společnosti marže, peněžní toky, výnosy, ale také růst ceny akcie. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti FedEx Corporation (NYSE-FDX), kdy cena této akcie jen od začátku tohoto roku 2018 vzrostla o 8,94  %  k obchodnímu dni 12.ledna 2018 na aktuální hodnotu 271,85 USD za akcii a v ročním porovnání tato akcie NYSE-FDX vzrostla o 45,08 % za posledních 52 týdnů.

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) byla založena roku 1971. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Memphisu ve státě Tennesee v USA. Generálním ředitelem a předsedou společnosti je Frederick Smith. Společnost FedEx Corporation poskytuje portfolio služeb v oblasti dopravy, elektronického obchodu a podnikání prostřednictvím dceřiných společností, které fungují nezávisle a řadí se společně pod FedEx Corporation. Mezi dceřiné společnosti patří FedEx Express, TNT Express, FedEx Ground, FedEx Freight a FedEx Services. Segment FedEx Express nabízí řadu vnitrostátních a mezinárodních přepravních služeb pro dodání balíků a nákladu. Segment TNT Express shromažďuje, přepravuje a dodává dokumenty, balíky a zásilky na denní nebo časově definované bázi. Segment FedEx Freight nabízí služby nákladní dopravy. Segment FedEx Services poskytuje svým dalším společnostem prodej, marketing, informační technologie, komunikaci, zákaznický servis a další back-office podporu.

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) se v minulém roce zaměřila na tři oblasti:

  1. Investice: Kterých společnost využívá k rozšiřování svých služeb a tím i uspokojení rostoucích požadavků u svých zákazníků.
  2. Integrace: Kde společnost stavím na úspěších společnosti, kde integruje akvizice, které společnost učinila v posledních letech.
  3. Inovace: které rychle společnost prosazuje formou informačních technologií, které se zaměřují na efektivitu a pohodlí zákazníka.

Tyto tři oblasti přispěly k velmi ziskovému roku 2017, ale také slibují, že urychlí výkonnost, která zlepší marže, peněžní toky, výnosy a výnosy na akcii.  Předseda a výkonný ředitel společnosti FedEx Corporation (NYSE-FDX), Frederick Smith pro veřejná média řekl: „Strategická realizace týmem FedEx a silnější globální ekonomika vedla ke zlepšení finančních výsledků a jsme v dobrém postavení pro ziskový dlouhodobý růst. Jsme na cestě k další rekordní sezóně. Děkujeme našim více než 400.000 specializovaným kmenovým pracovníkům po celém světě za jejich mimořádné odhodlání.“

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) utržila za celý fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 60,319 miliard USD s provozním ziskem 5,037 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 2,997 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 48,552 miliard USD s vlastním kapitálem 16,073 miliard USD. Společnost zaměstnává 400.000 kmenových pracovníků. Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) také vyplácí již osmým rokem svým akcionářům pravidelné  kvartální dividendy. Aktuální dividendový výnos je 0,74 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 2,00  USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v  střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 300 USD za akcii.

Team analytiků FX Global

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.