TEST
General Electric Company má aktivity i v Pakistánu - FXGlobal
cover

Společnost General Electric Company (NYSE-GE) nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2017. Jedná se o poslední hospodářské výsledky společnosti v čele s výkonným ředitelem Jeffem Immeltem, kterého nahradil 1. srpna 2017 John Flannery. Celkový obrat společnosti v porovnání se stejným obdobím předchozího roku skončil nad očekávání. Podle odhadů analytiků společnosti se očekával celkový obrat v hodnotě 29,15 miliard USD. Nakonec byl celkový obrat vyšší, tedy v celkové hodnotě 29,6 miliard USD. Na základě těchto skutečností akcie společnosti General Electric Company (NYSE-GE) zaujaly jak soukromé investory, tak mezinárodní investiční korporace a zájem trhu o tyto akcie NYSE-GE se zvýšil.  Aktuální cena této akcie obchodního dne 1. září 2017 byla na hodnotě 25,14 USD za akcii s denním růstem o 2,40 % své ceny.

General Electric Company (NYSE-GE) je jednou z nejstarších, největších a nejznámějších společností ve Spojených Státech. Její kořeny jsou spojeny s Thomasem Alva Edisonem a vynálezem první praktické žárovky. Za více než století společnost rozšířila své aktivity, které jdou daleko za původní „elektrifikační“ profil firmy. Bližší pohled na GE odhaluje několik klíčových faktorů, které ukazují, jak společnost prosperuje. Společnost byla založena již v roce 1892. General Electric Company (NYSE-GE) je technologická a finanční společnost. Produkty a služby společnosti sahají od leteckých motorů, elektrické energie, zpracování vody, spotřebičů pro domácnost, rentgenologie, obchodu, spotřebitelského financování, včetně bankovnictví až k průmyslovým výrobkům. Tyto služby společnost General Electric Company (NYSE-GE) poskytuje ve více než 100 zemích světa. V srpnu 2013 General Electric Company dokončila akvizici leteckého podnikání Ario SpA. V únoru 2014 oznámila GE další její nové odvětví v podnikání, a to v oblasti zpracování plynu a zdravotnictví.

Podle bývalého výkonného ředitele Jeffa Immelta, který po 16 letech z pozice odstoupil k 1. srpnu 2017, je společnost na dobré cestě ke svým stanoveným cílům, mimo jiné k snížení celoročních výdajů o 1 miliardu USD. Globální rozšíření společnosti díky inovacím v produktech a službách má také zajistit maximalizaci produktivity. Společnost General Electric Company (NYSE-GE) také nedávno otevřela nové vývojové centrum The Greater Cincinnati Foundation v městě Cincinnati v USA, kde se vyvíjí součástky do leteckých motorů pro komerční i vojenské účely. Společnost také dosáhla významného mezníku, když poprvé otevřela první plynové turbíny v elektrárně Bhikki v Pakistánu. Společnost General Electric Company (NYSE-GE) také ve své veřejné zprávě uvedla, že jsou připraveny projekty, které se budou realizovat v oblasti Středního východu, v severní Africe, Pákistánu a Indii. Společnost utržila za celý fiskální rok 2016 celkový obrat 123,7 miliard USD, provozní zisk byl 9,03 miliard USD. Po odečtení všech nákladů byl čistý zisk na hodnotě 8,83 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy 365,2 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím 75,8 miliard USD. Společnost zaměstnává 333.000 kmenových pracovníků, což jí řadí mezi největší soukromé zaměstnavatele na světě.

Společnost General Electric Company (NYSE-GE) také svým akcionářům vyplácí pravidelně kvartální dividendu, kdy aktuální dividendový výnos je 3,82 % p.a.. Vlastní výše dividendy, schválená valnou hromadou společnosti, byla stanovena na hodnotu 0,96 USD na akcii. Díky zveřejněným hospodářským výsledkům za druhé čtvrtletí 2017, které dopadly nad očekávání analytiků, ale také díky projektům, které společnost General Electric Company (NYSE-GE) bude realizovat v oblasti Středního východu, v severní Africe, Pákistánu a Indii se stal tento akciový titul NYSE-GE vysoce atraktivní. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 29,31 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.