TEST
General Electric Company v zájmu investorů - FXGlobal
cover

Společnost General Electric Company (NYSE-GE) zveřejnila prostřednictvím veřejných médií hopsodářské výsledky za 2Q 2019 a výhled pro letošní rok. Společnost upravila svůj výhled především díky nejisté budoucnosti provozu letadel Boeing 737 Max, kterým společnost General Electric Company dodává motory. Společnost ale sdělila, že i přes tyto problémy zvýšila ve druhém čtvrtletí 2019 tržby o 7% na hodnotu 27,1 miliardy USD. Celkový obrat společnosti za 2Q 2019 činil 28,830 miliardy USD a čistý zisk byl 127 milionů USD. Společnosti se také zvýšil počet zakázek o 7% na 8,7 miliardy USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti General Electric Company (NYSE-GE), kdy cena akcie obchodního dne 20. září 2019 byla na hodnotě 9,37 USD za akcii.

General Electric Company (NYSE-GE) je jednou z nejstarších, největších a nejznámějších společností ve Spojených Státech. Její kořeny jsou spojeny s Thomasem Alva Edisonem a vynálezem první praktické žárovky. Za více než století společnost rozšířila své aktivity, které jdou daleko za původní „elektrifikační“ profil firmy. Bližší pohled na GE odhaluje několik klíčových faktorů, které ukazují, jak společnost prosperuje. Společnost byla založena již v roce 1892. General Electric Company (NYSE-GE) je technologická a finanční společnost. Produkty a služby společnosti sahají od leteckých motorů, elektrické energie, zpracování vody, spotřebičů pro domácnost, rentgenologie, obchodu, spotřebitelského financování, včetně bankovnictví a průmyslových výrobků. Tyto služby společnosti General Electric Company (NYSE-GE) působí ve více než 100 zemích světa. V srpnu 2013 General Electric Company dokončila akvizici leteckého podnikání Ario SpA. V únoru 2014 oznámila GE další její nové odvětví v podnikání, a to v oblasti zpracování plynu a zdravotnictví.

Na hospodářských výsledcích se také podílela letecká divize a zisk v majoritně Baker Hughes, který je vlastněný 50,4% společností General Electric Company, ale také nárůst tržeb v divizi zdravotnictví. Generální ředitel společnosti Electric Electric, Larry Culp mimo jiné nedávno stanovil konzervativní cíle zisku pro tento a příští rok 2020, kde slibuje nárůst obratu a označil loňský rok, jako restartovací rok. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti General Electric Company (NYSE-GE), která utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 121,6 miliard USD a disponuje svými celkovými aktivy v hodnotě 309,1 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím 31,0 miliard USD. Společnost zaměstnává 283.000 kmenových pracovníků.

Společnost General Electric Company (NYSE-GE) také vyplácí svým akcionářům kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 0,44% p.a.. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,04 USD na akcii. Díky skutečnostem, kdy společnost General Electric Company (NYSE-GE) zveřejnila výhled pro letošní rok 2019 a rok 2020, ale také zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí 2019, se stala akcie společnosti General Electric Company (NYSE-GE) velice žádanou pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, kde lze očekávat podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie. Průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 10,76 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.