TEST
General Motors Company jde vstříc elektrické budoucnosti - FXGlobal
cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) tento týden v pondělí uvedla, že má plány představit v příštích osmnácti měsících dva nové prototypy elektromobilů a rovněž chce v příštích šesti letech vyrábět 20 typů elektromobilů. Ředitel pro vývoj produktů společnosti General Motors Company Mark Reuss řekl:„Společnost General Motors věří v elektrickou budoucnost“. Tyto skutečnosti následně zvýšily zájem investorů o akcie NSE-GM, kdy obchodního dne 3. října 2017 byla cena akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM)  na hodnotě 43,45 USD za akcii s denním růstem o 3,08 % své ceny a to po té, co předchozí den 2.10.2017 vzrostla o 4,38 %.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci General Motors Corporation, která zbankrotovala.  General Motors Company (NYSE-GM)  vyrábí své automobily  v 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Holden, HSV, Opel, Vauxhall, Wuling, Baojun, Jie Fang a Ravon. Společnost vyrobila za celý minulý rok přes 9 milionů automobilů. Společnost zaměstnává 215.000 kmenových pracovníků.

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) však neřekla přesně, kdy tato čistá elektrická budoucnost v oblasti výroby značek automobilů spadající do společnosti General Motors Company (NYSE-GM), nastane. Společnost nedávno uvedla na trh svůj první elektromobil pod značkou Chevrolet Bolt, který se prodává za cenu od 36.000 USD. Společnost také uvedla, že v blízké budoucnosti budou všechny vozy společnosti General Motors Company jako zdroj energie používat baterie a vodíkový pohon. Vozidla s vodíkovými palivovými články budou používat stlačený plynný vodík, který se bude používat ve vozidlech v kombinaci s kyslíkem k výrobě elektřiny. Výkonný analytik společnosti Kelley Blue Book Co. Akshay Anand řekl: „Průmysl pokračuje v pomalém posunu směrem k elektrickým vozidlům, kdy se technologie velice rychle vyvíjí a očekává se tak veliký pokrok.“

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) za celý fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 166,380 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,427 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 221,69 miliard USD s vlastním kapitálem 43,83 miliard USD.  Společnost  také vyplácí atraktivní kvartální dividendy,  aktuální dividendový výnos je 3,50% p.a. a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 1,52 USD na akcii.  Akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM)  jsou aktuálně velice oblíbené a jsou zahrnovány do portfolií té nejširší skupiny investorů. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-GM), kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 53,00 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.