TEST
General Motors Company má v Číně rekordní prodeje - FXGlobal
cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) zveřejnila výsledky prodejů svých značek za měsíc srpen 2017. Společnost vykázala překvapivě silný nárůst svých tržeb zejména v Číně. Společnost General Motors Company prodala za celý srpen v Číně 328.425 vozidel. Maloobchodní tržby společnosti General Motors Company meziročně vzrostly o 12%. Společnost a její společné podniky v Číně v prvních osmi měsících roku 2017 prodali rekordních 2.381.834 vozů. Společnost svým akcionářům tak vyplácí velice atraktivní, kvartální dividendy. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM). Aktuální cena této akcie byla obchodního dne 12.září 2017 na hodnotě 37,89 USD za akcii a její  denní cena vzrostla o 1,45 %.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci General Motors Corporation, která zbankrotovala za využití ochrany před věřiteli dle 11.dodatku Ústavy USA. General Motors Company (NYSE-GM) vyrábí automobily v 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Holden, HSV, Opel, Vauxhall, Wuling, Baojun, Jie Fang a Ravon. Společnost vyrobila za celý minulý rok přes 9 milionů automobilů. Společnost zaměstnává 215.000 kmenových pracovníků.

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) již dříve prohlásila, že její kroky v oblasti restrukturalizace společnosti se v budoucnu projeví nárůstem tržeb. Prodej vozů značky Cadillac na území Číny za srpen činil 15.014 kusů. Nejprodávanější model této značky Cadillac byl luxusní vůz SUV XT5, který zaznamenal nárůst prodeje o téměř 73% na celkem prodaných 5.400 vozů oproti předchozímu měsíci. Důvodem tohoto silného nárůstu prodejů bylo zahájení prodeje hybridních vozů Cadillac. Prodej luxusního sportovního vozu Cadillac ATS-L díky novému provedení Hybrid vzrostl o 63 % na více než 5.200 vozů. Dodávky prestižního sedanu CT6 vzrostly o 81 % oproti předchozímu roku. Viceprezident a generální ředitel divize SAIC-GM Cadillac řekl: “ Díky silné řadě nových vozů Cadillac, originální filozofií značky a špičkové zkušenosti svých zákazníků značka aktuálně stoupá na další konkurenční úroveň na trhu luxusních automobilů v Číně.“

Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM), která provozuje více než 40 továren a do vývoje v USA investovala v posledních dvou letech kolem 11 miliard USD. Prezident společnosti General Motors Company Stefan Jacoby rovněž nedávno prohlásil, že společnost používá na mezinárodních trzích podnikatelskou metodu a rozhodování, které je nejlepší pro globální podnikání. Společnost General Motors Company (NYSE-GM) za celý fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 166,380 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,427 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 221,69 miliard USD s vlastním kapitálem 43,83 miliard USD.

Společnost  již druhým rokem také vyplácí atraktivní kvartální dividendy a aktuální dividendový výnos je 4,01 % p.a.. Výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 1,52 USD na akcii.  Společnost nedávno také zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude dne 15. září tohoto roku 2017 a Pay Date (datum vyplacení dividendy), který byl stanoven na 25. října tohoto roku. Akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM) jsou aktuálně velice oblíbené a to i pro drobné investory. Akcie NYSE-GM jsou vysoce atraktivní i pro velké investiční korporace a to především díky silnému nárůstu prodejů vozů v Číně za měsíc srpen, kde společnost prodala celkem 328.425 vozů a výhled společnosti vypovídá o vyšším potencionálním zisku v nadcházejícím období. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém horizontu pokračující růst ceny akcie (NYSE-GM), kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 38,57 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.