TEST
General Motors Company zaujala investory - FXGlobal
cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) a její akcie jsou velice oblíbené a vyhledávané nejen u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, ale jsou součástí finančního majetku téměř každé průměrné americké rodiny. Po zveřejnění informace v tiskové zprávě společnosti, kde společnost uvádí, že ve druhém čtvrtletí letošního roku 2018 oproti stejnému čtvrtletí předchozího roku 2017 dodala do Číny svým zákazníkům o 4,4% vozů více, tedy dodávka do Číny narostla o 858.344 vozů, se zájem investorů o akcie NYSE-GM ještě zvýšil. V USA tento meziroční nárůst činil 4,6%, a přesáhl tak 758 tisíc vyrobených vozů. Společnost má také aktuálně stanovený den pro vyplacení atraktivní dividendy. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie právě společnosti General Motors Company (NYSE-GM), cena akcie obchodního dne 21.srpna 2018 byla na hodnotě 36,91 USD za akcii s jednodenním růstem o 0,38 %.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci General Motors Corporation, která zbankrotovala. General Motors Company (NYSE-GM) vyrábí své automobily v 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Holden, HSV, Opel, Vauxhall, Wuling, Baojun, Jie Fang a Ravon. Společnost vyrobila v loňském roce přes 9 milionů automobilů. Společnost zaměstnává 180.000 kmenových pracovníků.

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) také uvedla ve své tiskové zprávě, že za první polovinu letošního roku vzrostly meziročně společnosti dodávky automobilů do Číny o 4,4% na celkových 1 844 396 vozů. Společnost také uvedla, že do konce letošního roku uvede na trh dalších deset nových modelů automobilů. Společnost General Motors Company se chystá především klást důraz u nových modelů automobilů na segmenty s nejsilnější poptávkou, modely SUV, MPV a segment s luxusními vozy. Společnost mimo jiné v první polovině letošního roku uvedla na Čínský trh 15 nových automobilů pod značkami Cadillac, Buick, Chevrolet, Baojun a Wuling. Nejvyšší nárůst prodejů měl ve druhém čtvrtletí například luxusní sedan Cadillac XTS s nárůstem 42% na téměř 14.000 prodaných vozů, dále sedan Cadillac CT6 s nárůstem 49% na více než 3.700 prodaných vozů, Chevrolet SUV Equinox s nárůstem 88% na více než 19.000 prodaných vozů, Baonju 310 family s nárůstem 50% na více než 38.000 prodaných vozů.

Tyto skutečnosti zaujaly investory pro možnost otevření takzvané dlouhé pozice (nákup) se spekulací pokračujícího růstu ceny právě akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM). Tato společnost za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 145,588 miliard USD s provozním ziskem 10,016 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 3,864 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 212,482 miliard USD s vlastním kapitálem 36,200 miliard USD. Společnost také vyplácí svým akcionářům atraktivní kvartální dividendy, kde je aktuální dividendový výnos ve výši 4,12 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 1,52 USD na akcii. Společnost nedávno také zveřejnila datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude dne 6. září tohoto roku 2018 a Pay Date (datum vyplacení dividendy), který byl stanovený na 21. září tohoto roku. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank v střednědobém investičním horizontu lze očekávat nárůst ceny akcie (NYSE-GM) a byla již stanoveno aktualizovaná průměrná cílová cena této akcie NYSE-GM na hodnotu 46,11 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.