TEST
General Motors Company zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q 2018 - FXGlobal
cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) 31. října 2018 zveřejnila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 2018. Tyto hospodářské výsledky, které překonaly odhady světových analytiků, potěšily soukromé investory a nadnárodní investiční korporace. Cena akcie této americké společnosti po otevření akciového trhu po zveřejnění hospodářských výsledků za 3Q 2018 dne 31.10.2018 skokově posílila. Společnost General Motors Company především zaznamenala silný nárůst tržeb ve Spojených státech a Číně a v meziročním porovnání zvýšila svůj celkový obrat o 6,5% na hodnotu 35,80 miliard USD. Čistý zisk společnosti činil 2,5 miliard USD. Společnost také nedávno zveřejnila výhled do konce letošního roku 2018, do kterého zahrnula stoupající ceny komodit, geopolitická rizika a zavádění cla. Aktuálně společnost očekává do konce letošního roku zisk na akcii okolo 5,14 USD a provozní zisk okolo 11,5 miliardy USD.  Cena akcie General Motors Company (NYSE-GM) obchodního dne 31. října 2018 vzrostla o 9,09% na hodnotu 36,59 USD za akcii.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci společnosti General Motors Corporation.  Společnost vyrábí automobily ve 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Holden, HSV, Opel, Vauxhall, Wuling, Baojun, Jie Fang a Ravon. Předseda a generální ředitel společnosti je Mary T. Barra. Společnost zaměstnává 180.000 kmenových pracovníků a v loňském roce vyrobila přes 9 milionů  automobilů.

Finanční ředitelka společnosti General Motors Company (NYSE-GM) Dhivya Suryadevara pro veřejná média prohlásila, že je s výsledky společnosti spokojena i přes několikero výzev, které současné tržní prostředí pro automobilku představuje. Ředitelka také upozornila, že za třetí čtvrtletí letošního roku měly na tržby negativní vliv rostoucí ceny komodit. Právě komoditní náklady společnosti General Motors Company vzrostly ve srovnání se třetím čtvrtletím předchozího roku o 400 milionů USD. Společnost se od poloviny letošního roku začala aktivně zaměřovat na vývoj a výrobu modelů vozů SUV, MPV a segment s luxusními vozy. Společnost General Motors Company (NYSE-GM) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 145,588 miliard USD s provozním ziskem 10,016 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 3,864 miliard USD.  Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 212,482 miliard USD s vlastním kapitálem 35,001 miliard USD.

Společnost také vyplácí svým akcionářům pravidelné atraktivní, kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 4,15% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,52 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy. Poslední den pro nákup akcií (NYSE-GM) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date, byl stanovený na 6. prosince 2018 a samotné vyplacení dividendy (PayDate) bylo stanovené na 20. prosince 2018. Díky tomu, že společnost zveřejnila velice úspěšné hospodářské výsledky za 3 q 2018, ale také díky výhledu společnosti v oblasti tržeb do konce letošního roku a aktuálně známému dni pro vyplacení dividendy se stala akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM) velice atraktivní pro nákup akcií u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-GM), průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 43,95 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.