TEST
Marriott International, Inc. rozšíří hotelovou síť o 300.000 pokojů - FXGlobal
cover

Vedení společnosti Marriott International, Inc. (NASDAQ-MAR) pro veřejná média sdělilo, že plánuje do roku 2019 rozšířit svou stávající hotelovou kapacitu až o 300.000 nových pokojů a to v globálním rozsahu po celém světě. Společnost rovněž hodlá do roku 2020 v Evropě zrychlit expanzi své dceřiné společnosti Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc.. V návaznosti na to pak tato společnost v následujících letech očekává výrazný růstový potenciál svého portfolia v Evropě a to ve všech segmentech cestovního průmyslu. Tyto skutečnosti zvýšily zájem  investorů o akcie společnosti, kdy cena akcie k obchodnímu dni 11.května 2017 byla na hodnotě 102,82 USD za akcii a její cena  vzrostla od začátku roku o 24,36 % a v meziročním porovnání vykazuje růst o 49,19 % své ceny.

Marriott International, Inc. (NASDAQ-MAR) je největší společností na světě, která podniká v oblasti pohostinství a cestovního ruchu. Sídlo společnosti se nachází ve městě Bethesda, ve státě Maryland v USA. Společnost aktuálně vlastní po celém světě přes 6.000 svých nemovitostí, které se nachází ve 122 zemích. Marriott International, Inc. (NASDAQ-MAR) provozuje hotely a franšízy. Společnost aktuálně disponuje 30 dceřinými společnostmi, které se zabývají stejným podnikatelským záměrem. Mezi nejprestižnější značky hotelových rezortů společnosti Marriott International, Inc. (NASDAQ-MAR) patří: Bulgari®, The Ritz-Carlton®, St. Reserve®, Regis®, W®, JW Marriott®, Marriott Hotels®, Westin®, Le Méridien®, Sheraton®, Marriott Vacation Club®, Gaylord Hotels®, SpringHill Suites®, Fairfield Inn, TownePlace Suites®, Aloft®, Element®. Společnost poskytuje také věrnostní programy: Marriott Rewards®, které zahrnují resorty Ritz-Carlton Rewards® a Starwood Preferred Guest®

Společnost koupila 23. záři minulého roku společnost  Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc. za 13,6 miliard USD. Společnost pro veřejná média a tisk uvedla, že očekává silný růst svých tržeb díky nově nabyté společnosti Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc., ale také díky poplatkům z  plateb kreditními kartami. Společnost také očekává do roku 2019 nárůst svých tržeb o 100 milionů USD. Začátkem tohoto měsíce společnost uvedla, že chce do roku 2020 urychlit expanzi své značky Starwood Hotels & Resorts Worldwide v Evropě a uvedla, že rok 2016 byl pro společnost velice úspěšným rokem především díky nabytí vlastnictví společnosti Starwood Hotels & Resorts Worldwide Inc. Díky této koupi získala dalších 40.000 pokojů v Evropě a dosáhla tak svého stanoveného cíle za rok 2016. Společnost utržila za celý fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 17,072 miliard USD s provozním ziskem 1,368 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 780 milionů USD. Celková aktiva společnosti jsou 24,140 miliard USD. Společnost zaměstnává 218.512 kmenových pracovníků.

Společnost Marriott International Inc (NASDAQ-MAR) také vyplácí již šestým rokem svým akcionářům pravidelnou kvartální dividendu, dividendový výnos je 1,28 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti byla stanovena na hodnotu 1,32 USD na akcii. Díky tomu, že plánuje do roku 2019 zvýšit svou kapacitu prostřednictvím výstavby 300.000 nových pokojů, zaujala tato společnost investory. Podle makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu očekávat růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 111,67 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.