TEST
Netflix Inc. plánuje lokalizaci své videotéky pro další země - FXGlobal
cover

Společnost Netflix, Inc. (NASDAQ-NFLX) nedávno prohlásila, že v oblasti zavádění video půjčoven do dalších zemí bude i nadále pokračovat.  Společnost nedávno spustila službu v Polsku a Turecku, uvedl šéf největšího globálního on-line poskytovatele této služby. Americká on-line videopůjčovna Netflix přesně před rokem globálně expandovala a legálně si jí lze již od ledna 2016 objednat i z internetového připojení v České republice a na Slovensku. Společnost plánuje uvést svou lokalizovanou podobu i na dalších trzích. S odvoláním na generálního ředitele Netflixu Reeda Hastingse o tom informoval server Digital TV Europe. To, jakých přesně trhů by se měla lokalizace týkat, ale prozatím společnost neprozradila. Nicméně společnost se stala díky těmto globálním změnám atraktivní na akciovém trhu a akcie kótované na US trhu v ročním klouzavém průměru vykázaly nárůst o 48,15 % své ceny.  Aktuální cena akcie NASDAQ-NFLX k obchodnímu dni 19. dubna 2017 byla na hodnotě 139,76 USD za akcii a od začátku letošního roku 2017 její cena vzrostla o 12,89 procenta.

Společnost Netflix, Inc. je americký placený poskytovatel filmů online. Aktuálně je dostupný ve 190 zemích světa. Od ledna 2016 je tato služba dostupná i v Česku a na Slovensku, zatím však pouze v angličtině, s výjimkou několika vybraných titulů s českým dabingem. Společnost byla založena v roce 1997 a sídlo má v Los Gatos v Kalifornii. Služby pro předplatitele společnost začala poskytovat v roce 1999. Původně Netflix poskytoval filmy pouze na DVD nosičích, které v rámci USA rozesílal poštou. O deset let později začala firma poskytovat streamování obsahu přes internet. V červnu 2016 měl Netflix více než 83 miliónů předplatitelů, z toho 47 miliónů v USA a ve zbytku světa je tento počet zhruba okolo 36 miliónů pravidelně platících zákazníků.

„Z několika dalšími zeměmi budeme v tomto roce pokračovat ve spouštění videopůjčovny, stejně, jako jsme službu spustili v Polsku a v Turecku,“ konstatoval generální ředitel společnosti Reed  Hastings a také dodal: „Líbí se nám zvýšený zájem o naší službu poté, co došlo k její lokalizaci a navýšení počtu uživatelů. Proto budeme podle tohoto vzoru pokračovat“. Společnost utržila za celý fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 8,83 miliard USD s provozním ziskem 350 milionů USD, po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 187 milionů USD. Celková aktiva společnosti jsou 13,6 miliard USD s vlastním kapitálem 2,7 miliard USD. Společnost zaměstnává 3.500 kmenových pracovníků.

Díky prohlášení společnosti, že v oblasti zavádění video půjčovny do dalších zemí bude dále pokračovat, se zvýšil zájem investorů o tento akciový titul a aktuálně je velice atraktivní na US akciovém trhu jak u soukromých investorů tak i u nadnárodních investičních korporací. Dle sdělení finančních stratégů tento sektor on-line podnikání se zaměřením na zábavní průmysl v době neustálého zdokonalování přenosu dat po internetu skýtá vysoký potenciál dalšího rozvoje a tvorby zisků ve prospěch této společnosti. Podle makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu očekávat růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 151,85 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.