TEST
Nokia Corporation představila svůj nový telefon Nokia 8 - FXGlobal
cover

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) představila v  Berlíně svůj nový telefon Nokia 8, který je dostupným modelem s vysokou výbavou. Tento špičkový smartphone se tváří trochu nenápadně, ale má líbivý design a mohl by to být také kasovní trhák předvánočního trhu společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK). Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK). Aktuální cena akcie NYSE-NOK  byla obchodního dne 8. září 2017 na hodnotě 5,99 USD za akcii, cena akcie od začátku letošního roku 2017 vzrostla o 24,53 %.

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) byla založena v roce 1865 Fredrikem Idestamem. Společnost začínala podnikat ve výrobě papíru. Později společnost začala vyrábět i gumárenské výrobky. Po druhé světové válce rozšířila svou výrobu o telefonní a telegrafní kabely. V 70. letech minulého století pronikla na trhy telekomunikační elektroniky. Svou podnikatelskou činnost v gumárenské divizi ukončila až na konci 20. století. Název značky vznikl podle řeky Nokianvirta v jihozápadním Finsku, na jejímž břehu postavil roku 1865 zakladatel Fredrik Idestam mlýn na dřevní buničinu, kde začal vyrábět již zmíněný papír. Nokia Corporation (NYSE-NOK) je nadnárodní společnost se sídlem ve finském městě Espoo. Divize společnosti Nokia je největším světovým producentem infrastruktury pro telekomunikační sítě.

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) hrála do roku 2014 velkou roli ve finské ekonomice, přičemž byla největší finskou společností. Podíl Nokie na finském HDP dosahoval až 4 % a společnost zajišťovala skoro čtvrtinu finského exportu.  Od roku 2006 byl její obrat vyšší než celý státní rozpočet Finska. Nokia byla v letech 1998–2011 největším světovým výrobcem mobilních telefonů. V roce 2011 však do čela firmy nastoupil bývalý vysoký představitel Microsoftu Stephen Elop, který mobilní divizi firmy v roce 2014 odprodal Microsoftu hluboce pod její skutečnou cenou. Nokia však provedla restrukturalizaci a v roce 2016 se s výrobou smartphonů vrací.

Telefon Nokia 8 aktuálně nabízí rozhraní Android ve verzi 7.1.7 a brzo se můžeme těšit na upgrade na nejnovější verzi na trhu, a to na verzi Android 8.0 Oreo. Displej telefonu bude v HD rozlišení ve velikosti 5,3 palců, telefon bude mít Carl Zeiss fotoaparát a velikost paměti RAM 4 GB.  Cena telefonu Nokia 8 se bude pohybovat v rozmezí ceny 550 – 600 EUR. Na českém trhu by se cena toho telefonu měla pohybovat okolo 15000 Kč. Za tyto peníze bude Nokia 8 nejlevnějším smartphonem s nejvýkonnějším procesorem od společnosti Qualcomm Snapdragon, tedy Snapdragon 835. Podle analytiků společnosti Nokia Corporation se očekává silný zájem právě o tento nový model telefonu Nokia 8, a to především díky jeho dostupné ceně, vysoké výbavě, výkonu a kompaktnímu vzhledu.

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 23,61 miliard EUR. Celková aktiva společnosti dosáhla 44,90 miliard EUR s vlastním kapitálem 22,975 miliard EUR. V současné době společnost zaměstnává 101.787 kmenových pracovníků.   Společnost také vyplácí svým akcionářům pravidelné a atraktivní dividendy, aktuální dividendový výnos z akcií společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK) je 3,17 % p.a.  Výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 0,19 USD na akcii. Návrat této velice úspěšné společnosti do oblasti výroby a prodeje telefonů a představení nového telefonu Nokia 8 v Berlíně přináší dle analytiků makléřských společností atraktivní potenciál možného profitu při obchodování s akciemi společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK). Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena podle odborného tisku www.marketwatch.com na hodnotu 7,19 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.