cover

Finanční ředitel společnosti PayPal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL) Jim Magats v tiskové zprávě této společnosti prohlásil, že společnost PayPal Holdings, Inc. rozšiřuje své partnerské podnikání se společnosti Visa Inc. (NYSE-V) do asijsko-pacifické oblasti. Toto partnerské podnikání se aktuálně vztahuje na území Spojených států. Cílem dohody je posílení digitálních transakčních plateb pro obě společnosti, podobně jako v případě dohody USA, která byla vyhlášena v červenci loňského roku. Spolupráce umožní uživatelům PayPal a Visa karet zvolit si nejpohodlnější způsob placení. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie společnosti  (NASDAQ-PYPL), kdy cena akcie od začátku tohoto roku vzrostla o 9,04 %  své ceny a k  obchodnímu dni 7.dubna 2017 dosáhla  na hodnotu 43,04 USD za akcii s denním růstem o 0,33 % své předchozí ceny.

Společnost byla založena v prosinci roku 1998 a její sídlo je v San Jose, v Kalifornii. Společnost nabízí a umožňuje digitální a mobilní formu internetové platby ve prospěch spotřebitelů a obchodníků po celém světě.  PayPal je internetový platební systém, který umožňuje přesuny peněz mezi účty PayPalu, které jsou identifikovány e-mailovými adresami. Každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami. Platební karta (např. VISA nebo MasterCard) musí mít povolené internetové platby. Společnost umožňuje podnikům všech velikostí přijímat platby od obchodníka z webových stránek a také z mobilních zařízení jako jsou chytré telefony a tablety.  Spotřebitel může financovat nákup prostřednictvím bankovního účtu, úvěrového účtu PayPal a také kreditní či debetní kartou. Finanční produkty společnosti  PayPal jako jsou Venmo a Xoom umožňují přátelům a rodinám převody finančních prostředků mezi sebou včetně plateb do zahraničí.

Cílem společnosti je aktivně podporovat zvyšující se frekvenci používání internetových plateb a zároveň snížit počet stížností od zákazníků, řekl finanční ředitel společnosti PayPal Holdings, Inc. Jim Magat. PayPal i Visa Inc. zveřejnili v tiskové zprávě, že partnerství usnadní v asijsko-tichomořském regionu držitelům karet schopnost provádět platby kdekoliv prostřednictvím internetového online placení v PayPal rozhraní a tento způsob placení také rozšiřuje možnosti obchodníkům, kteří používají platební transakce přes PayPal rozhraní. Společnosti Paypal Holdings Inc v loňském roce vzrostl celkový obrat na hodnotu přesahující 42 miliard USD. Společnosti také vzrostl počet nových aktivních účtů, a to o 11%, tedy celkem na 192 milionů. Podle tiskové zprávy společnosti PayPal jsou celková aktiva společnosti na hodnotě 33,103 miliard USD s vlastním kapitálem 14,71 miliard USD a společnost zaměstnává cca 15.800 kmenových pracovníků.

Prohlášení o rozšíření partnerského podnikání se společnosti Visa Inc. do asijsko-pacifické oblasti zaujalo jak soukromé investory, tak i nadnárodní investiční korporace se zájmem o rozšíření svých investičních portfólií o akcie společnosti PayPal Holdings, Inc. (NASDAQ-PYPL), kdy podle makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny této akcie a průměrná cílová cena byla stanovena na 47,08 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.