TEST
Akciový trh v USA tvoří nové rekordy - FXGlobal
cover

Obchodování na americkém akciovém trhu v průběhu obchodního týdne označovaného v kalendáři letošního roku 2017 jako třicátý v pořadí vytvořilo díky vysoce pozitivní investorské náladě nové rekordy svých hlavních akciových indexů. V případě blue chips indexu DJIA opět došlo k novému rekordu, který byl předně podpořen dobrými hospodářskými výsledky společnostmi Verizon Communications Inc. (NYSE-VZ) a Boeing Company (NSE-BA). Tento hlavní US akciový výběrový index  Dow Jones Industrial Average (DJIA) skončil obchodní den 27.7.2017 na svém novém rekordu při hodnotě 21.796,55 bodů a tento den připsal o 85,54 bodů více, což v percentuálním vyjádření představuje denní růst o 0,39 % bodu své předešlé hodnoty.

 

Dále pak tento obchodní den 27.7.2017 vykázal akciový  index převážně technologických společností  Nasdaq Composite pokles své předchozí bodové hodnoty a skončil na čísle 6382,19 bodů s denní ztrátou ve výši 0,63 % bodové hodnoty a to po té, co dokázal stáhnout daleko větší ztrátu způsobenou propadem akcií společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), které zatížily tento index poklesem o 1,89 % ceny akcií NASDAQ-AAPL v řádném obchodním čase a o 0,71 % dalším poklesem v po obchodní fázi (after market). Širší index S nad P 500 skončil rovněž takřka neutrálně na úrovni 2475,42 bodů, když klesaly jednotlivé sektory jako zejména technologie, zdravotní péče a průmysl. Zisky tento akciový index získal především v sektorech telekomunikací, energiích a spotřebitelském sektoru. Tento pokles v technologickém sektoru nastal i přes dobré kvartální hospodářské výsledky společnosti  Facebook Inc. (NASDAQ-FB) s dosaženým denním nárůstem ceny akcie o 3 % (2,92 %) ceny. Akcie NASDAQ-FB tento rok již posílila svoji cenu o více jak 50% a to za predikce, že tato firma již brzy dosáhne své tržní kapitalizace ve výši 500 mld. USD.

 

Tento vývoj stavu obchodování na US akciovém trhu má dle analytiků makléřských společností vliv jak na komoditní tak i mezinárodní devizové trhy. Podle finančních stratégů vyjádření centrální banky USA – FED (Federal Reserve Systém) 26.7.2017  na tiskové konferenci po skončení dvoudenního řádného zasedání o tom, že úrokové sazby prozatím zůstávají beze změny, způsobilo další pokračující oslabení amerického dolaru (USD). Toto oslabení USD jako, zejména, komoditní měny se plně projevilo na růstu cen ropy i investičního zlata. Aktuálně dne 28.7.2017, zhruba v čase 11:06 CET, se lehká americká ropa WTI (West Texas Intermediate) obchodovala na komoditním trhu NYMEX v ceně 48,97 USD za barel a ropa Brent udávala svoji cenu ve výši již nad 50 USD za barel a to 51,71 USD za barel s denním růstem své ceny o 0,43 procenta.

 

Evropský akciový trh na základě vývoje posilování jednotné evropské měny euro (EUR) vůči ostatním světovým měnám, ale především vůči americkému dolaru (USD), zareagoval poklesem cen akcií dle ukazatelů jednotlivých evropských akciových indexů. Například akciový index DAX v průběhu evropského dopoledne 28.7.2017, zhruba v čase 11:12 CET, vykazuje pokles o 0,71 % svého bodového stavu, londýnský akciový index FTSE 100 udává momentální ztrátu ve výši o 0,56 % bodů a index pražské burzy – Burza cenných papírů Praha (PSE – Prague Stock Exchange) PX hlásí svůj bodový stav ve výši 1.007,43 bodu s dosavadním denním poklesem o 0,74 % bodů. Tento stav evropského akciového obchodování probíhá za situace, kdy směnný kurz nejobchodovatelnějšího měnového páru EUR/USD je ve výši 1,1708 USD za EUR s denním posílením EUR vůči USD o 0,27 % kurzu.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Upozornenie na riziká: Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.