cover

Společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) a soukromá investiční společnost  Yunfeng Capital navázaly blízkou spolupráci v oblasti podpory a vývoje cloud pro podporu služeb dceřinné společnosti Alibaba Cloud. Společnost Yunfeng Capital byla založená skupinou úspěšných podnikatelů, vlivných lidí a vedoucích představitelů průmyslu, včetně generálního ředitele Alibaba Group Holding Ltd Jacka Ma, který ve veřejné zprávě pro média prohlásil, že cílem této spolupráce není jenom další možnost zvýšení v kapitálu společnosti Alibaba Group Holding Ltd, ale také využití dlouholetých zkušeností v oblasti vývoje Cloud služeb pro ještě vyšší komfort nabídky finančních produktů a služeb pro své zákazníky. Aktuální cena akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA)byla obchodního dne 15.září 2017 na hodnotě 176,70 USD za akcii a od začátku letošního roku  cena této akcie vzrosta o 101,23 %.

Prostřednictvím Alibaba Group Holding Ltd investoval Jack Ma 140 miliónů USD do společnosti Qinuyun, která nabízí cloudové (servery, úložiště, služby a aplikace) služby pro analýzu v oblasti velkého objemů dat. Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) také oznámila, že otevřela společný podnik s největší společností v oblasti hoteliérství na světě Marriott International. Po zveřejnění těchto zpráv se zvýšil zájem investorů o akcie tohoto čínského          e-commerce giganta společnost Alibaba Group.

Zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je Jack Ma, který založil společnost 4. Dubna 1999 v městě Hangzhou, ve státě Zhejiang v Číně.  Jack Ma je nejbohatším člověkem v zemi a ztělesněním nové ekonomiky v Číně.  Třetina celé populace Číny nakupuje na webových stránkách Alibaba Group Holding Ltd (NYSE:BABA). Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je největším internetovým e-commerce obchodem v Číně. Společnost provozuje on-line internetovou obchodní platformu nabízející produkty, služby a technologie, které jsou k dispozici mezinárodně prostřednictvím osobního počítače, mobilního telefonu či tabletu.

Analýza velkých objemů dat pomocí technologie Qunuyun pomůže Alibaba Cloud k větší konkurenceschopnosti v oblasti podpory serverů, úložišť, služeb a aplikací, v níž momentálně vedou konkurenti jako Amazon Web Services a Microsoft Azure. Společnost Alibaba Group Holding Ltd také ve své veřejné zprávě pro média zveřejnila, že otevřela společný podnik se společností Marriott International, Inc. (NASDAQ-MAR). Společnost aktuálně vlastní po celém světě přes 6.000 nemovitostí, které se nachází v 122 zemích a teritoriích. Společnost Alibaba Group Holding Ltd tak očekává další expanzi po celém světě. Členové Alibaba klubu se budou moci zapsat do věrnostního programu společnosti Marriott, který bude nabízet nově k nahlédnutí cestovní zkušenosti svým klientům. Společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) za celý fiskální rok 2016 dosáhl obratu ve výši14,679 miliardy USD s provozní ziskem 10,371 miliardy USD a po odečtení všech provozních nákladů společnost vykázala čistý zisk 4,092 miliard USD.  Celkové aktiva společnosti dosahují 52,865 miliard USD s vlastním kapitálem 31,542 miliard USD. Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) zaměstnává 50.092 kmenových pracovníků.

Díky rozvoji obchodního potenciálu prostřednictvím soukromé investiční společnosti Yunfeng Capital a otevření podniku se společností Marriott International se stal akciový titul NYSE-BABA velice oblíbeným a žádaným u soukromých podnikatelů a nadnárodních korporací pro nákup akcií. Podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank lze v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu očekávat nárůst ceny akcie a průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 192,80 USD za akcii.

 

 

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.