TEST
Alibaba koupila podíl největšího čínského provozovatele hypermarketů - FXGlobal
cover

Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) investovala 2,8 miliard USD do nákupu třetinového podílu v největším čínském provozovateli hypermarketů Sun Art Retail Group. Alibaba se tak stala druhým největším akcionářem společnosti Sun Art, která v Číně provozuje 450 hypermarketů. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily jejich zájem o akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA). K obchodnímu dni 5. ledna 2018, což odpovídá pouhým čtyřem obchodním dnům, cena akcie vzrostla o 10,60 % na aktuální hodnotu 190,70 USD za akcii. Cena akcie NYSE-BABA podle ukazatelů technické analýzy v ročním porovnání posílila o neuvěřitelných 102,08 % za 52 týdnů.

Zakladatelem společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je Jack Ma, který založil společnost 4. dubna, roku 1999 v městě Hangzhou, ve státě Zhejiang v Číně.  Pan Jack Ma je nejbohatším člověkem v zemi a ztělesněním nové ekonomiky v Číně.  Třetina celé populace Číny nakupuje na webových stránkách Alibaba Group Holding Ltd(NYSE:BABA). Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je největším internetovým e-commerce obchodem v Číně. Společnost provozuje on-line internetovou obchodní platformu prostřednictvím nabízených produktů, služeb a technologií a poskytuje maloobchodní a velkoobchodní produkty, které jsou k dispozici mezinárodně prostřednictvím osobního počítače, tak i mobilního telefonu či tabletu.

Tento krok společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je snahou propojit internetový obchod s kamennými prodejnami. Generální ředitel společnosti Alibaba Group Holding Ltd Daniel Zhang řekl: „Kamenné prodejny hrají nepostradatelnou roli na cestě ke spotřebiteli.“  Společnosti Alibaba Group Holding Ltd od roku 2015 investovala do kamenných prodejen přes 9,3 miliard USD. Podle analytiků společnosti Bain & Company společnost Alibaba Group Holding Ltd vstupuje do oblasti, která není její silnou stránkou, ale společnost toto odvětví podnikání potřebuje pro svůj další rozvoj. Zakladatel společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) Jack Ma ve zprávě pro akcionáře uvedl: „E-commerce se rychle rozvíjí do nového maloobchodu. Hranice mezi offline a on-line obchodem mizí, když se zaměřujeme na splnění individuálních potřeb každého zákazníka. V Číně se začínají naše nové iniciativy zaměřené na maloobchod považovat za výchozí bod naší strategie „Five New“, která se skládá z nového maloobchodu, nových financí, nové výroby, nových technologií a nové energie.“

Celkový obrat společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) za celý fiskální rok 2017 dosáhl na částku ve výši 158,273 miliardy USD s provozní ziskem 48,055 miliardy USD a po odečtení všech provozních nákladů společnost vykázala čistý zisk 41,226 miliard USD.  Celkové aktiva společnosti dosahují 506,812 miliard USD s vlastním kapitálem 321,129 miliard USD. Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) zaměstnává 50.092 kmenových pracovníků. Akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) se staly aktuálně velice atraktivní a to mimo jiné díky získání třetinového podílu v celkové výši 2,8 miliard USD největšího čínského provozovatele hypermarketů Sun Art Retail Group, který v Číně provozuje 450 hypermarketů. Podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank lze očekávat v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie NYSE-BABA, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 210,67 USD za akcii.

 

Team analytického oddělení FX Global

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Upozornenie na riziká: Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.