TEST
Amazon.com, Inc. plánuje své sklady také v Austrálii - FXGlobal
cover

Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) prohlásila pro mediální zdroj Bloomberg, že aktuálně hledá místa pro budoucí realizaci výstavby svých skladů také v Austrálii jako součást plánu pro zahájení podnikatelské činnosti v tomto světovém regionu. Společnost také oznámila, že otevře nové obchodní centrum ve městě Jefferson v státě Georgia v USA. Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) tímto krokem vytvoří 1.000 nových pracovních míst na plný pracovní úvazek, již v současné době v USA zaměstnává více než 1.500 kmenových pracovníků na plný úvazek. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ- AMZN). Cena akcie byla obchodního dne 24.července 2017 na hodnotě 1.038,95 USD za akcii s denním růstem o + 1,29 % ceny a od začátku letošního roku stoupla o 38,55 % své ceny.

Amazon.com je internetový obchod, který patří americké společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN), která byla založen 5. července 1994.  Sídlo společnosti se nachází ve městě Seattle ve státě Washington v USA.  Zakladatelem společnosti je Jeff Bezos, který od roku 1994 provozoval knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. Amazon.com, Inc. nabízí širokou škálu produktů a služeb prostřednictvím svých internetových stránek po celém světě. Výrobky, které společnost  Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) na svých stránkách nabízí, nakupuje od partnerských dodavatelů za účelem dalšího prodeje třetím stranám, tedy svým spotřebitelům.

„Je to veliký den pro Georgii, když jedna z předních světových globálních značek oznamuje, že vytvoří 1.000 pracovních míst a také důležité naplnění pro společnost a naše občany,“ řekl guvernér státu Georgie Nathan Deal. Společnost Amazon svým budoucím zaměstnancům nabízí nadstandardní platové podmínky, zdravotní pojištění, invalidní pojištění, důchodové spoření a akcie společnosti a až 20 týdnů placené dovolené. Společnost zaměstnancům také nabízí program s výběrem kariérní pozice, který pomáhá zaměstnancům, aby se mohli připravit do budoucna a plně využít také vzdělávací odborné kurzy, které společnost provozuje a z 95% celou částku kurzů hradí. Minulý rok mimo jiné společnost Amazon.com, Inc. zahájila své on-line dodávky potravin ve Velké Británii prostřednictvím služby Fresh a také začala spolupracovat se supermarkety Wm Morrison Plc pro posílení svého sortimentu zboží.

Amazon se řídí těmito principy: Posedlost a zákazník, který je více než konkurence, vášeň pro vynalézavost, provozní dokonalost s myšlením do budoucna. Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) měla na konci roku 2016 341.400 kmenových pracovníků, kteří pracují na plný a na částečný pracovní úvazek. Podle údajů z veřejně dostupných zdrojů společnost zvýšila svůj počet zaměstnanců oproti předchozímu roku o 48 procent. Díky ohlášení otevření nového obchodního centra ve městě Jefferson v státě Georgia a podnikatelských záměrů v Austrálii se stal akciový titul Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) velice atraktivním finančním nástrojem akciového trhu.

Společnost  Amazon.com, Inc. (NASDAQ- AMZN) utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 135,98 miliard USD s provozním ziskem 4,186 miliard USD. Po odečtení všech nákladů utržila společnost čistý zisk v hodnotě 2,371 miliard USD. Celková aktiva společnosti činí 83,402 miliard USD s vlastním kapitálem 19,285 miliard USD. Podle makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 1.121,51 USD za akcii.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.