TEST
Citigroup Inc. zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q - FXGlobal
cover

Bankovní společnost Citigroup Inc. (NYSE-C) zveřejnila své hospodářské výsledky za 3Q 2017 a uvedla, že její hospodářské výsledky za 3Q dopadly lépe, než se očekávalo a společnost zaznamenala další nárůst tržeb. Citigroup Inc. zaznamenala meziroční nárůst globálního příjmu o 3% v oblasti spotřebitelského bankovnictví. V Severní Americe se tržby v maloobchodním bankovnictví bez hypoték zvýšily o 12%. Společnost Citigroup Inc. také ve veřejných médiích prohlásila, že za zvýšení tržeb ve 3Q může především pokračující růst úvěrů a vyšší úrokové sazby. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem o akcie (NYSE-C), cena této akcie společnosti  Citigroup Inc. (NYSE-C) za dvanáct měsíců k obchodnímu dni 27. října 2017 vzrostla o 47,95 % na hodnotu 73,87 USD za akcii.

Společnost Citigroup Inc. (NYSE-C) patří v současné době mezi čtyři největší americké banky, která poskytuje svým spotřebitelům, firmám, vládám a institucím širokou nabídku finančních produktů a služeb, včetně osobního bankovnictví a úvěrových produktů, firemního a investičního bankovnictví, obchodování s cennými papíry a správy majetkového portfolia. Společnost působí prostřednictvím dvou částí: Citicorp a Citi Holdings. Citicorp je globální bankou pro spotřebitele i podniky.  Citi Holdings poskytuje tradiční bankovní služby maloobchodním zákazníkům prostřednictvím retailového bankovnictví, včetně debetních a kreditních karet Citi značky a maloobchodních služeb. Společnost Citigroup Inc. (NYSE-C) má aktuálně přes 200 milionů klientských účtů a podniká ve více než 160 zemích světa.

Generální ředitel společnosti Citigroup Inc. (NYSE-C) Michael Corbat pro veřejná média uvedl: „Zvýšili jsme tržby u mnoha produktů, do kterých jsme investovali, ale také naše výdaje pečlivě řídili a znovu jsme tak mohli vidět růst úvěrů, jak v spotřebitelských, tak institucionálních podnicích“. Finanční analytici světového žurnálu Wall Street nebyli daleko s odhady, které se blížily skutečnosti. Očekávání analytiků celkového obratu společnosti Citigroup Inc. (NYSE-C) za období  3Q 2017 bylo v hodnotě 17,896 miliard USD a od reálného celkového obratu se lišili odchylkou pouze o 1,5 %. Společnost Citigroup Inc. (NYSE-C) měla celkový obrat za 3Q v hodnotě 18,173 miliard USD.  Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií společnosti Citigroup Inc. (NYSE-C), která utržila za celé fiskální období roku 2016 celkový obrat v hodnotě 69,87 miliard USD s provozním ziskem 21,47 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 14,91 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou na hodnotě 1,792 bilionu USD s vlastním kapitálem 225,1 miliard USD. Společnost zaměstnává 219.000 kmenových pracovníků.

Společnost Citigroup Inc. (NYSE-C) také vyplácí kvartální dividendy a aktuálně je dividendový výnos ve výši 1,73 % p.a.. Vlastní výše dividendy, schválená valnou hromadou společnosti je 1,28 USD na akcii. Aktuálně se akcionáři mohou těšit na výplatu dividendy, kdy poslední den pro nákup akcií společnosti  Citigroup Inc. (NYSE-C) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date je stanovený na 3. listopadu 2017a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) je stanovené na 22. listopadu. Titul společnosti Citigroup Inc. (NYSE-C) je aktuálně velice žádaný a oblíbený u soukromých investorů a nadnárodních korporací především díky kladným hospodářským výsledkům za třetí čtvrtletí tohoto roku, které překonalo odhady, ale také díky stanovenému datu posledního obchodního dne s nárokem na vyplacení aktuální dividendy. Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávají již v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 74,67 USD za akcii.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 84.70% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 84.70% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.