TEST
FedEx Corporation prosazuje informační technologie - FXGlobal
cover

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) pro veřejná média prohlásila, že se ve fiskálním roce 2017 mimořádně dobře vypořádala s překážkami, které ji bránily v úspěšném vývoji v budoucnosti. Společnost se v minulém roce zaměřila na tři oblasti, které přispěly k velmi ziskovému roku. Těmi oblastmi jsou: 1. investice, 2. integrace, 3. inovace. Společnost také aktivně pracuje v oblasti zvýšení globální výkonnosti, která zlepšuje společnosti marže, peněžní toky, výnosy, ale také růst ceny akcie. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti FedEx Corporation (NYSE-FDX), kdy cena této akcie jen od začátku tohoto roku 2018 vzrostla o 8,94  %  k obchodnímu dni 12.ledna 2018 na aktuální hodnotu 271,85 USD za akcii a v ročním porovnání tato akcie NYSE-FDX vzrostla o 45,08 % za posledních 52 týdnů.

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) byla založena roku 1971. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Memphisu ve státě Tennesee v USA. Generálním ředitelem a předsedou společnosti je Frederick Smith. Společnost FedEx Corporation poskytuje portfolio služeb v oblasti dopravy, elektronického obchodu a podnikání prostřednictvím dceřiných společností, které fungují nezávisle a řadí se společně pod FedEx Corporation. Mezi dceřiné společnosti patří FedEx Express, TNT Express, FedEx Ground, FedEx Freight a FedEx Services. Segment FedEx Express nabízí řadu vnitrostátních a mezinárodních přepravních služeb pro dodání balíků a nákladu. Segment TNT Express shromažďuje, přepravuje a dodává dokumenty, balíky a zásilky na denní nebo časově definované bázi. Segment FedEx Freight nabízí služby nákladní dopravy. Segment FedEx Services poskytuje svým dalším společnostem prodej, marketing, informační technologie, komunikaci, zákaznický servis a další back-office podporu.

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) se v minulém roce zaměřila na tři oblasti:

  1. Investice: Kterých společnost využívá k rozšiřování svých služeb a tím i uspokojení rostoucích požadavků u svých zákazníků.
  2. Integrace: Kde společnost stavím na úspěších společnosti, kde integruje akvizice, které společnost učinila v posledních letech.
  3. Inovace: které rychle společnost prosazuje formou informačních technologií, které se zaměřují na efektivitu a pohodlí zákazníka.

Tyto tři oblasti přispěly k velmi ziskovému roku 2017, ale také slibují, že urychlí výkonnost, která zlepší marže, peněžní toky, výnosy a výnosy na akcii.  Předseda a výkonný ředitel společnosti FedEx Corporation (NYSE-FDX), Frederick Smith pro veřejná média řekl: „Strategická realizace týmem FedEx a silnější globální ekonomika vedla ke zlepšení finančních výsledků a jsme v dobrém postavení pro ziskový dlouhodobý růst. Jsme na cestě k další rekordní sezóně. Děkujeme našim více než 400.000 specializovaným kmenovým pracovníkům po celém světě za jejich mimořádné odhodlání.“

Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) utržila za celý fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 60,319 miliard USD s provozním ziskem 5,037 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 2,997 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 48,552 miliard USD s vlastním kapitálem 16,073 miliard USD. Společnost zaměstnává 400.000 kmenových pracovníků. Společnost FedEx Corporation (NYSE-FDX) také vyplácí již osmým rokem svým akcionářům pravidelné  kvartální dividendy. Aktuální dividendový výnos je 0,74 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 2,00  USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v  střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 300 USD za akcii.

Team analytiků FX Global

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Upozornenie na riziká: Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.