TEST
General Electric Company a její strategická restrukturalizace - FXGlobal
cover

Společnost General Electric Company (NYSE-GE) uvedla pro veřejná média zprávu týkající se nového roku 2018, kdy chce společnost prostřednictvím nové restrukturalizace zvýšit svůj zisk. Bývalý generální ředitel společnosti Jeff Immelt v polovině tohoto roku pro veřejná média označil rok 2018 jako resetovací rok. Tato nová skutečnost se odehrává po změně generálního ředitele společnosti General Electric Company (NYSE-GE), kdy Jeff Immelt odešel ve věku 61 let do důchodu a ode dne 1. srpna 2017 jej nahradil nový generální ředitel John Flannery. John Flannery aktuálně usiluje o zvýšení efektivity v oblasti prodeje a výroby, ale také v oblasti nárůstu tržeb. Na základě těchto nových skutečností společnost General Electric Company (NYSE-GE) zaujala investory a zvýšila tak zájem o akcie(NYSE-GE), cena této akcie byla obchodního dne 28. Listopadu 2017 na hodnotě 18,41USD za akcii s denním růstem o + 1,60 % své ceny.

General Electric Company (NYSE-GE) je jednou z nejstarších, největších a nejznámějších společností ve Spojených Státech. Její kořeny jsou spojeny s Thomasem Alva Edisonem a vynálezem první praktické žárovky. Za více než století společnost rozšířila své aktivity, které jdou daleko za původní „elektrifikační“ profil firmy. Bližší pohled na GE odhaluje několik klíčových faktorů, které ukazují, jak společnost prosperuje. Společnost byla založena již v roce 1892. General Electric Company (NYSE-GE) je technologická a finanční společnost. Produkty a služby společnosti sahají od leteckých motorů, elektrické energie, zpracování vody, spotřebičů pro domácnost, rentgenologie, obchodu, spotřebitelského financování, včetně bankovnictví až po průmyslovou výrobu. Tyto služby společnosti General Electric Company (NYSE-GE) jsou nabízeny ve více než 100 zemích světa. V srpnu 2013 General Electric Company dokončila akvizici leteckého podnikání Ario SpA. V únoru 2014 oznámila GE vstup do dalšího odvětví podnikání, a to oblasti zpracování plynu a zdravotnictví.

Nový generální ředitel společnosti General Electric Company (NYSE-GE) John Flannery před nedávnem slíbil, že přezkoumá operace konglomerátu a do poloviny listopadu 2017 oznámí své další plány v oblasti rozvoje společnosti General Electric Company. Učinil tak prohlášením pro veřejná média, když uvedl: „V budoucnosti se budeme více zaměřovat na průmyslovou činnost, kde bude také probíhat mnoho změn.“ Podle prezentace zveřejněné pro investory před zasedáním se společnost bude také znovu zaměřovat na odvětví zdravotní péče, letectví a ekologických energií. Společnost podniká také v odvětvích médií, budování železnic, výzkumu chemických látek, výroby lodních motorů a poskytování finančních produktů v oblasti bankovnictví.

Společnost utržila za celý fiskální rok 2016 celkový obrat 123,7 miliard USD, provozní zisk byl 9,03 miliard USD. Po odečtení všech nákladů byl čistý zisk na hodnotě 8,83 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy 365,2 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím 75,8 miliard USD. Společnost zaměstnává 295.000 kmenových pracovníků.  Společnost General Electric Company (NYSE-GE) také svým akcionářům vyplácí kvartální dividendu, dividendový výnos je 5,21 % p.a..a vlastní výše dividendy, schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 0,96 USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 24,71 USD za akcii.

 

Team analytického oddělení společnosti FX Global

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.