TEST
Nokia Corporation představila svůj nový telefon Nokia 8 - FXGlobal
cover

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) představila v  Berlíně svůj nový telefon Nokia 8, který je dostupným modelem s vysokou výbavou. Tento špičkový smartphone se tváří trochu nenápadně, ale má líbivý design a mohl by to být také kasovní trhák předvánočního trhu společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK). Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK). Aktuální cena akcie NYSE-NOK  byla obchodního dne 8. září 2017 na hodnotě 5,99 USD za akcii, cena akcie od začátku letošního roku 2017 vzrostla o 24,53 %.

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) byla založena v roce 1865 Fredrikem Idestamem. Společnost začínala podnikat ve výrobě papíru. Později společnost začala vyrábět i gumárenské výrobky. Po druhé světové válce rozšířila svou výrobu o telefonní a telegrafní kabely. V 70. letech minulého století pronikla na trhy telekomunikační elektroniky. Svou podnikatelskou činnost v gumárenské divizi ukončila až na konci 20. století. Název značky vznikl podle řeky Nokianvirta v jihozápadním Finsku, na jejímž břehu postavil roku 1865 zakladatel Fredrik Idestam mlýn na dřevní buničinu, kde začal vyrábět již zmíněný papír. Nokia Corporation (NYSE-NOK) je nadnárodní společnost se sídlem ve finském městě Espoo. Divize společnosti Nokia je největším světovým producentem infrastruktury pro telekomunikační sítě.

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) hrála do roku 2014 velkou roli ve finské ekonomice, přičemž byla největší finskou společností. Podíl Nokie na finském HDP dosahoval až 4 % a společnost zajišťovala skoro čtvrtinu finského exportu.  Od roku 2006 byl její obrat vyšší než celý státní rozpočet Finska. Nokia byla v letech 1998–2011 největším světovým výrobcem mobilních telefonů. V roce 2011 však do čela firmy nastoupil bývalý vysoký představitel Microsoftu Stephen Elop, který mobilní divizi firmy v roce 2014 odprodal Microsoftu hluboce pod její skutečnou cenou. Nokia však provedla restrukturalizaci a v roce 2016 se s výrobou smartphonů vrací.

Telefon Nokia 8 aktuálně nabízí rozhraní Android ve verzi 7.1.7 a brzo se můžeme těšit na upgrade na nejnovější verzi na trhu, a to na verzi Android 8.0 Oreo. Displej telefonu bude v HD rozlišení ve velikosti 5,3 palců, telefon bude mít Carl Zeiss fotoaparát a velikost paměti RAM 4 GB.  Cena telefonu Nokia 8 se bude pohybovat v rozmezí ceny 550 – 600 EUR. Na českém trhu by se cena toho telefonu měla pohybovat okolo 15000 Kč. Za tyto peníze bude Nokia 8 nejlevnějším smartphonem s nejvýkonnějším procesorem od společnosti Qualcomm Snapdragon, tedy Snapdragon 835. Podle analytiků společnosti Nokia Corporation se očekává silný zájem právě o tento nový model telefonu Nokia 8, a to především díky jeho dostupné ceně, vysoké výbavě, výkonu a kompaktnímu vzhledu.

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 23,61 miliard EUR. Celková aktiva společnosti dosáhla 44,90 miliard EUR s vlastním kapitálem 22,975 miliard EUR. V současné době společnost zaměstnává 101.787 kmenových pracovníků.   Společnost také vyplácí svým akcionářům pravidelné a atraktivní dividendy, aktuální dividendový výnos z akcií společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK) je 3,17 % p.a.  Výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 0,19 USD na akcii. Návrat této velice úspěšné společnosti do oblasti výroby a prodeje telefonů a představení nového telefonu Nokia 8 v Berlíně přináší dle analytiků makléřských společností atraktivní potenciál možného profitu při obchodování s akciemi společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK). Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena byla stanovena podle odborného tisku www.marketwatch.com na hodnotu 7,19 USD za akcii.

 

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 84.70% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 84.70% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.