TEST
FX Global, NEWS / Příležitost obchodovat akcie Facebooku
cover

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) v současnosti testuje nový program Instagram Direct.  Nová aplikace má mnoho funkcí, které jsou velice podobné konkurenčnímu Snapchatu pokud jde o ovládaní a funkce. Tento nový program pro chatování a odesílání zpráv je přímým konkurentem aplikace Snapchat od společnosti Snap Inc. Společnost Facebook, Inc. touto aplikací posunula konkurenci na novou úroveň. Aplikace Instagram je součástí Facebooku, od akvizice zvyšuje společnosti Facebook, Inc. tržby díky vkládání reklam do svých chatových aplikací. Analytik Bank of America Justin Post řekl, že je to špatná zpráva pro společnost Snap Inc.. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily jejich zájem o akcie společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB), cena akcie od začátku roku 2017 k obchodnímu dni 15. prosince 2017 vzrostla o + 56,61 % své ceny na aktuální hodnotu 180,18 USD za akcii.

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) byla založena Markem Zuckerbergem dne 4. února 2004 a sídlí v San Francisku v Kalifornii ve Spojených státech. Společnost nabízí produkty, které umožňují lidem se připojit na internet a sdílet jakýkoliv obsah prostřednictvím mobilních zařízení a osobních počítačů. Společnost umožňuje lidem podělit se o své názory, nápady, fotografie a videa, a další aktivity. Produkty společnosti jsou Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp a OCULUS. Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) má aktuálně přes 2 miliardy aktivních účtů svých uživatelů.

Americká technologická zpravodajská a mediální síť Verge minulý týden uvedla, že společnost Facebook, Inc. začala testovat novou samostatnou aplikaci pro zasílání zpráv Instagram s názvem Direct. Společnost Facebook, Inc. také nedávno oznámila, že Instagram Stories, který je přímou konkurencí Snapchatu, má nyní více než 300 milionů aktivních účtů každý den. Ve srovnání s konkurenční aplikací Snapchat, která má pouhých 173.000 aktivních účtů denně Facebook výrazně vede. Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 27,638 miliard USD s provozním ziskem 12,427 miliard USD, po odečtení všech nákladů utržila společnost čistý zisk 10,217 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy přesahující 64,961 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím 59,194 miliard USD. V současné době společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) zaměstnává 20.658 kmenových pracovníků.

Dle sdělení ekonomických zpravodajů jsou akcie společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) aktuálně velice atraktivní investiční příležitostí u soukromých investorů i u nadnárodních investičních korporací. Analytici makléřských společností a finanční stratégové investičních bank očekávají v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie, průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 206,95 USD za akcii s ohledem na další prostor růstu počtu nových uživatelů a rostoucí příjem této společnosti zejména z poskytování cílených reklam.

 

Team analytiků společnosti FX Global

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.