TEST
Společnost Ferrari N.V. stále v zájmu investorů - FXGlobal
cover

Závodní jezdec stáje Mercedes Lewis Hamilton se stal mistrem světa F1 na Grand prix v Mexiku.  Dvaatřicetiletý Hamilton navázal na triumfy z let 2008, 2014 a 2015 a zapsal se mezi největší hvězdy Formule 1. Čtyři a více titulů před ním získali pouze čtyři jezdci. Slavný Michael Schumacher má na kontě sedm triumfů, Juan Manuel Fangio pět, Alain Prost a Sebastian Vettel čtyři. Nejlepší jezdec Formule 1 současnosti po závodě na Grand prix v Mexiku také pro veřejná média prohlásil, že ukončí spolupráci se stájí Mercedes a posílí stáj Ferrari. Tyto skutečnosti, a to i přes poslední pokles ceny akcií společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE), zaujaly investory. Cena akcie, která k obchodnímu dni 2.listopadu 2017 poklesla o 2,89 USD na akcii ( o 2,41 % své denní ceny) na hodnotu 117,11 USD, stále vykazuje růst od začátku letošního roku ve výši o 101,43 % ceny a v ročním porovnání tak svým investorům přinesla hrubý zisk ve výši 128,24 %.

Ferrari je italská automobilová značka, která proslula především svými sportovními vozy a účastí v automobilových závodech (v počátcích především v závodech Formule 1). Firmu založil v Italském městě Modena 13. září 1939 bývalý automobilový závodník Enzo Ferrari. Dnes je Ferrari součástí koncernu Fiat Chrysler Automobiles NV (NYSE-FCAU) a sídlí v italském městě Maranello. V roce 2005 činila roční výroba vozů Ferrari téměř 5.000 vozů. Když v roce 1929 zakládal Enzo Ferrari v Modeně společnost Scuderia Ferrari určenou k sponzorování amatérských automobilových jezdců, vůbec neměl v úmyslu vyrábět silniční vozy. Ferrari v té době vyrobil pouhý jediný typ závodního vozu Ferrari Tipo 815. To byl první automobil značky Ferrari. Tento model se poprvé na veřejnosti objevil v roce 1940 v závodě Mille Miglia, kde jediné dva prototypy řídili závodníci Lotario Rangoni a Alberto Ascari, ale díky velké konkurenci se v tomto závodě umístili pouze průměrně. V roce 1943 Ferrari přemístil továrnu do Italského města Maranello, kde působí dodnes. Továrna byla za druhé světové války roku 1944 bombardována a v roce 1946 byly přistavěny nové provozovny i pro výrobu silničních vozů. Prvním skutečným závodním vozem Ferrari se v roce 1948 stalo Ferrari 125 S, které bylo poháněno dvanáctiválcovým vidlicovým motorem o objemu 1,5 litru. Společnost Ferrari N.V.(NYSE-RACE) aktuálně vyrábí a prodává devět modelů, a to Ferrari 812 Superfast, GTC4 LUSSO, 488 GTB, kabriolet 488 SPIDER, GTC4 LUSSOT, kabriolet California T a speciální limitované modely La Ferrari aperta, F12 tdf, La Ferrari.

Lewis Hamilton po náročném Mistrovství F1 o víkendu odpočíval, jezdec se netají velkým zájmem o oblast hudby a módy.  Oznámení přestupu Hamiltona do stáje Ferrari zaujalo investory k nákupu akcií společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE). Společnost také ve své veřejné zprávě prohlásila, že tento rok navýšila svou výrobní kapacitu na 8.400 automobilů oproti loňskému roku, kdy bylo vyrobeno 8.014 vozů. Společnost chce také zvýšit svou výrobní kapacitu vozů Ferrari od roku 2018 do konce roku 2019 na 9.000 vozů ročně a do budoucna až na metu 10.000 vozů ročně. Společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE) utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 3,105 miliard EUR s provozním ziskem 595 milionů EUR. Po odečtení všech nákladu vznikl společnosti čistý zisk 399 milionů EUR. Celková aktiva společnosti přesahují 3,850 miliard EUR s vlastní kapitálem přes 325 milionů EUR. Společnost zaměstnává 3.115 kmenových pracovníků.

Společnost Ferrari N.V. (NYSE-RACE) také pravidelně vyplácí svým akcionářům roční dividendu, aktuální dividendový výnos činí 0,59% p.a.. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu 0,69 USD na akcii. Tento akciový titul je aktuálně velice žádaným u soukromých investorů i nadnárodních korporací, a to především díky přestupu mistra světa F1 Lewis Hamiltona do stáje Ferrari, ale také díky plánu společnosti Ferrari N.V. (NYSE-RACE) příští rok zvýšit výrobu vozů Ferrari na 9.000 vozů ročně.

 

 

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.