TEST
Společnost General Motors Company plánuje vybudovat síť vozů taxi - FXGlobal
cover

Společnost General Motors Company (NYSE-GM) ve svém prohlášení pro veřejná média uvedla, že rok 2017 byl pro společnost dobrý a plánuje do roku 2019 vybudovat síť taxikářů, kteří budou používat ke své práci elektromobily značky Chevrolet Bolt. Společnost minulý rok ukázala, jak dokáže být hbitá ve vztahu ke globálním změnám v oblasti vývoje a výroby elektromobilů. Společnost General Motors Company (NYSE-GM) také prohlásila, že řízení udržitelného hospodaření společnosti může mít jak obchodní, tak společenskou hodnotu. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií, cena akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM) od začátku roku 2017 vzrostla k poslednímu obchodnímu dni roku 2017 (29. prosinec 2017) o 17,65 % na hodnotu 41,28 USD za akcii. První obchodní den roku 2018 2.ledna 2018 připsala dalších 1,98 % ceny a uzavřela na hodnotě ve výši 41,80 USD za akcii.

General Motors Company (NYSE-GM) je výrobcem automobilů sídlící v Detroitu, ve státě Michigan v USA. Společnost byla založena v roce 1908 pod názvem General Motors Corporation. Současná společnost General Motors Company (NYSE-GM) vznikla v roce 2009 po restrukturalizaci General Motors Corporation, která zbankrotovala.  General Motors Company (NYSE-GM) vyrábí své automobily v 37 zemích světa pod dvanácti světově známými značkami, jako je Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Holden, HSV, Opel, Vauxhall, Wuling, Baojun, Jie Fang a Ravon. Společnost vyrobila za celý minulý rok přes 9 milionů automobilů. Společnost zaměstnává 215.000 kmenových pracovníků.

Podle analytiků společnosti General Motors Company (NYSE-GM) prognózy naznačují, že prodeje automobilů v USA se v roce 2018 sníží. Tento fakt ale nezahrnuje širokou expanzi společnosti General Motors Company v Číně, kde společnost a její společné podniky v prvních osmi měsících roku 2017 prodaly rekordních 2.381.834 vozů. Společnost také vyrábí a prodává nejlevnější elektromobil současnosti Chevrolet Bolt, který stojí pouhých 36.000 USD.  Společnost ve své tiskové zprávě uvedla, že v tomto a příštím roce chce představit dva nové prototypy elektromobilů a v příštích pěti letech vyrábět 20 typů elektromobilů. Výkonný analytik společnosti Kelley Blue Book Co., Akshay Anand řekl: „Průmysl pokračuje v pomalém posunu směrem k elektrickým vozidlům, kde se technologie velice rychle vyvíjí a očekává se tak veliký pokrok a nárůst v oblasti prodejů.“  Společnost General Motors Company (NYSE-GM) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 166,380 miliard USD s provozním ziskem 9,545 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,427 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 221,69 miliard USD s vlastním kapitálem 43,83 miliard USD.

Společnost již třetím rokem také vyplácí atraktivní kvartální dividendy, aktuální dividendový výnos je 3,64 % p.a..a výše vlastní dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 1,52 USD na akcii. Akcie společnosti General Motors Company (NYSE-GM) jsou aktuálně velice oblíbené u soukromých investorů a nadnárodních investiční korporací a to především díky plánům společnosti, která chce v tomto a příštím roce představit další dva nové prototypy elektromobilů a v příštích pěti letech vyrábět 20 typů elektromobilů. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NYSE-GM) a průměrná cílová cena této akcie NYSE-GM byla stanovena na hodnotu 46,61 USD za akcii.

Team analytického oddělení FX Global

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Upozornenie na riziká: Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.