TEST
Společnost Lockheed Martin Corp. utržila za 3Q 2017 přes 12 miliard USD - FXGlobal
cover

Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) za třetí čtvrtletí 2017 utržila celkový obrat ve výši 12,169 miliard USD s provozním ziskem 1,249 miliard USD.  Čistý zisk společnosti činil 939 milionů USD.  Neustále se zvyšující bezpečnostní napětí ve světě a nutnost vojenské přítomnosti USA na Blízkém východě a i jinde ve světě zvyšuje poptávku po zbrojních systémech, která je z velké části realizována právě prostřednictvím této společnosti Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT).  Společnost také mimo jiné zveřejnila aktuální datum pro vyplacení kvartální dividendy. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily jejich zájem o akcie společnosti Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT). Cena této akcie NYSE-LMT k obchodnímu dni 14.listopadu 2017 byla na hodnotě 313,74 USD za akcii s denním růstem o 0,25 %.

Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) je jednou z vedoucích mezinárodních společností v oblasti výroby stíhacích letadel a vrtulníků pro armádu. Společnost vznikla v roce 1995 sloučením společností Lockheed Corporation a Martin Marietta. Sídlí ve městě Bethesda v Marylandu v USA Současným ředitelem společnosti je Robert J. Stevens, který se vedení společnosti ujal po Gordonu Richardu Englandovi, který postupně přešel do funkce prvního náměstka ministra vnitra Spojených států. Mezi produkty společnosti Lockheed patří například balistické rakety Trident, letouny F-16, Hercules a F-22 Raptor, za který roku 2006 společnost obdržela cenu Collier Trophy. Pod firmou Martin Marietta se vyrábějí rakety Titan a také Space Shuttle External Tank. Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) vyrábí také elektroniku a informační a elektronické systémy a má angažmá také v kosmonautice. Hlavním zákazníkem pro Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) (kolem 86 %) je americké ministerstvo obrany, ale také jiné americké federální agentury a armády cizích mocností.

Analytici společnosti Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) pro veřejná média uvedli, že podle jejich odhadů by měl být celkový obrat společnosti za fiskální rok 2017 okolo 50,0 až 51,2 miliardy USD. Analytici společnosti tak zvýšili svůj odhad o 200 milionů USD. Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) měla za minulý rok 2016 celkem 71% všech svých příjmů od vlády Spojených států, která je největším zákazníkem společnosti Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT). Díky zvyšování globálního geopolitického rizika, ale také díky zaměření nové vlády Spojených států na obranu, analytici očekávají růst ceny akcií právě u společnosti Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT). Společnost za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 47,248 miliard USD s provozním ziskem 5,549 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 5,302 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou na hodnotě 47,806 miliard USD s vlastním kapitálem 1,606 miliard USD. Společnost zaměstnává 97.000 kmenových pracovníků.

Společnost Lockheed Martin Corp. (NYSE-LMT) také vyplácí již čtrnáctým rokem pravidelné, kvartální dividendy, dividendový výnos je aktuálně 2,55 % p.a.. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 8 ,00 USD na akcii. Společnost také zveřejnila aktuální datum Ex-Dividend Date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude 30. listopadu 2017 a Pay Date (datum vyplacení dividendy) byl stanoven na 29. prosince 2017. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie a průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 326,48 USD za akcii.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.