TEST
Společnost McDonald´s plánuje v Číně otevřít až 4.500 restaurací - FXGlobal
cover

Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) oznámila své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku 2017, ve kterém vykázala nárůst tržeb o 6 % ve srovnání se stejným čtvrtletím minulého roku. Toto třetí čtvrtletí 2017 pozitivně ovlivnilo nedávné zahájení provozu 390 franšízových restaurací McDonald´s v Malajsii a Singapuru. Společnost McDonald´s Corporation také uvedla ve své veřejné zprávě pro média silný nárůst prodejů ve Spojených státech, v Kanadě, Británii a Číně. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti McDonald´s Corporation (NYSE-MCD), kdy cena akcie od začátku roku 2017 vzrostla o 41,28 % a obchodního dne 30.11.2017 byla na hodnotě ve výši 171,97 USD za akcii s denním růstem o 1,51 %.

McDonald’s Corporation je společnost provozující jeden z největších světových řetězců rychlého občerstvení. Společnost byla založena v roce 1940 bratry McDonaldovými, kteří svůj první stánek otevřeli v Kalifornii. Rozmach společnosti však začal až v roce 1955, kdy ji převzal podnikatel Ray Kroc, který byl synem českých emigrantů. V roce 1960 byla firma přejmenována na McDonald’s Corporation. Hlavním artiklem McDonaldu je hamburger. Hamburger není jediným symbolem. Řetězec restaurací si vybudoval silnou a rozpoznatelnou značku, která je symbolem obchodního úspěchu. Část restaurací neprovozuje firma přímo, ale poskytuje vlastníkům jednotlivých restaurací formou franšízingu, což je právo provozovat svou živnost pod jménem McDonald’s. McDonald’s zabezpečuje a kontroluje úroveň jednotlivých restaurací a organizuje jejich společnou marketingovou politiku a zásobování. Společnost McDonald McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) provozuje více než 36.520 restaurací ve více než 120 zemích. Přibližně 30080 McDonaldů jsou franšízy a více než 6444 restaurací patří a provozuje společností McDonalds. Společnost zaměstnává 375.000 kmenových pracovníků.

Toto je druhé po sobě jdou čtvrtletí pro společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD), ve kterém dokázala společnost úspěšně přilákat své zákazníky k prémiovým výrobkům s vysokou marží. Navíc pomocí nové aplikace, která vytváří cílené nabídky prostřednictvím chytrých mobilních telefonů, si tento nárůst tržeb společnost ještě zvýšila. Po úspěšném dokončení nákupu a nabytí vlastnictví restaurací v Číně a Hongkongu má nyní společnost 91% franšízových restaurací a franšízová marže společnosti aktuálně představuje více než 80% celkových restauračních marží. Hurikány Harvey a Irma zřejmě nemají žádný významný dopad na finanční výsledky společnosti ve třetím čtvrtletí roku 2017. Podnikatelským plánem společnosti McDonald´s Corporation je do roku 2022 zdvojnásobit počet svých restaurací v pevninské Číně a to na 4.500 restaurací McDonald’s.

Společnost utržila za fiskální rok 2016 obrat v hodnotě 24,622 miliard USD s celkovým provozní ziskem 7.745 miliard USD a vytvořila o 3,5% vyšší čistý zisk než minulý fiskální rok, a to 4,686 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 31,024 miliard USD s vlastním kapitálem přesahujícím částku 2,2043 miliard USD.  Společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) chce také do konce letošního roku spustit systém mobilních objednávek ve 20.000 restauracích. Mimo to společnost McDonald´s Corporation (NYSE-MCD) také vyplácí již od roku 1977, tedy 40. rokem, svým akcionářům pravidelnou atraktivní, kvartální dividendu, aktuální výše dividendy odsouhlasená valnou hromadou společnosti je na hodnotě 4,04 USD na akcii a aktuální dividendový výnos je 2,35 % p.a.  Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie a průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 175,86 USD za akcii.

 

Team analytického oddělení FX Global

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Upozornenie na riziká: Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.