TEST
Společnost Nokia Corporation se úspěšně vrací na trh - FXGlobal
cover

Přestože telefon Nokia 3310 Dual Sim je jeden z nejlevnějších mobilů, který společnost Nokia nabízí, zaznamenává v globálním měřítku veliký úspěch, co se týče prodejnosti, neb tento telefon je již momentálně zcela vyprodaný.  Tento velice úspěšný telefon Nokia 3310 Dual SIM je pro společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) opravdovou trefou do černého. V České Republice telefon Nokia 3310 Dual SIM stojí od 1.590 Kč. Telefon nabízí využití dvou sim karet (Dual SIM), slot na microSD kartu do 32 GB, kvalitní a přehledný display, fotoaparát a ovládání klasickou tlačítkovou klávesnicí. S telefonem lze komunikaci přes sociální sítě, psát SMS zprávy, telefonovat, fotit, ale také poslouchat svou oblíbenou hudbu. Telefon není jenom jednoduchý na obsluhu, ale také má velikou výhodu v oblasti výdrže baterie, když oproti chytrým telefonům s velkým displejem vydrží na jedno nabití až celý týden. Tyto skutečnosti zaujaly nejen uživatele tohoto nového modelu telefonu Nokia 3310 Dual SIM, který byl před 17 lety nejprodávanějšího telefonem na světě, ale také investory akciového trhu, kde se zvýšil zájem o akcie společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK). Aktuální cena akcie NYSE-NOK byla obchodního dne 11. srpna 2017 na hodnotě 6,26 USD za akcii a tento akciový titul od začátku letošního roku zaznamenal růst o 30,15 % ceny akcie.

Společnost Nokia Corporation (NYSE-NOK) byla založena v roce 1865 Fredrikem Idestamem a sídlí ve finském městě Espoo. Společnost začínala podnikat ve výrobě papíru. Později společnost začala vyrábět i gumárenské výrobky. Po druhé světové válce rozšířila svou výrobu o telefonní a telegrafní kabely. V 70. letech minulého století pronikla na trhy telekomunikační elektroniky. Svou podnikatelskou činnost v gumárenské divizi ukončila až na konci 20. století. Název značky vznikl podle řeky Nokianvirta v jihozápadním Finsku, na jejím břehu postavil roku 1865 zakladatel Fredrik Idestam mlýn na dřevní buničinu, kde začal vyrábět již zmíněný papír. Divize společnosti Nokia je největším světovým producentem infrastruktury pro telekomunikační sítě.  Společnost hrála do roku 2014 velkou roli ve finské ekonomice, přičemž byla největší finskou společností. Podíl Nokie na finském HDP dosahoval až 4 % a společnost zajišťovala skoro čtvrtinu finského exportu. Od roku 2006 byl její obrat vyšší než celý státní rozpočet Finska. Nokia byla v letech 1998–2011 největším světovým výrobcem mobilních telefonů. V roce 2011 však do čela firmy nastoupil bývalý vysoký představitel Microsoftu Stephen Elop, který mobilní divizi firmy v roce 2014 odprodal Microsoftu hluboce pod její skutečnou cenou. Nokia však provedla restrukturalizaci a v roce 2016 se s výrobou smartphonů vrací na trh s mobilními telefony.

Na českém trhu je aktuálně telefon Nokia 3310 Dual SIM vyprodaný. Většina velkých obchodníků, jako je Alza.cz a.s. a CZC.cz s.r.o. svým zákazníkům vzkazuje, že telefon bude dostupný v druhé polovině měsíce srpna. Společnost Alza.cz také ve své veřejné zprávě prohlásila, že ohledně telefonu Nokia 3310 Dual SIM eviduje značný zájem u svých zákazníků a má již tisíce předobjednávek. V minulosti společnost Nokia Corporation právě nástup chytrých telefonů typů smartphone zaspala. V současnosti společnost napravuje tyto chybné kroky a také začala s výrobou luxusních chytrých telefonů, jako jsou například Nokia 6 Dual SIM, Nokia N8, Nokia 3 Dual SIM, Nokia 5 Dual SIM, Nokia Lumia 830, Nokia N96 a Nokia 9.

Společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK) utržila za celý fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 23,61 miliard EUR. Celková aktiva společnosti dosáhla 44,90 miliard EUR s vlastním kapitálem 22,975 miliard EUR. V současné době společnost zaměstnává 101.787 kmenových pracovníků.  Společnost také vyplácí svým akcionářům pravidelné roční dividendy, aktuálně činí dividendový výnos společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK) 3,03 % p.a. Výše vlastní dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 0,19 USD na akcii. Návrat této velice úspěšné společnosti do oblasti výroby a prodeje telefonů, které jsou aktuálně vybavené i operačním systémem android, zaujal jak soukromé investory, tak i nadnárodní korporátní investory a výrazně zvýšil jejich zájem o akcie NYSE-NOK. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu pokračující růst ceny akcie, kdy průměrná cílová cena akcií společnosti Nokia Corporation (NYSE-NOK) byla stanovena na hodnotu 7,15 USD za akcii.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Upozornenie na riziká: Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.