TEST
FX Global, NEWS - Tesla Inc. vyhrála soudní spor a získala možnost prodeje v státe Missouri
cover

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) vyhrála soudní spor, který společnosti umožňuje přímý prodej svých elektromobilů v americkém státě Missouri. Díky této skutečnosti se společnost může těšit na možnost přímého prodeje svých elektromobilů v americkém státě Missouri. Vyjma toho společnost i nadále rozšiřuje svoji prodejní síť, a to nejen v USA, ale zejména v Evropě a zároveň zvyšuje produkci výroby elektromobilů značky Tesla. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily zájem investorů o akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), cena akcie od začátku roku 2017 k obchodnímu dni 8. prosince 2017 vzrostla o 47,47 % na aktuální hodnotu 315,13 USD za akcii s denním růstem o 1,25 % své ceny a tato akcie NASDAQ-TSLA v ročním porovnání za 52 týdnů přinesla svým investorům díky růstu své ceny hrubý profit ve výši 63,88 procent.

Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), dříve Tesla Motors, Inc., navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává plně elektrická vozidla a systémy pro skladování energie, ale také instaluje, provozuje a udržuje solární a energetické produkty v běhu. Společnost se zabývá dvěma odvětvími, a to automobilovým průmyslem a generováním a ukládáním energie. Automobilový segment zahrnuje návrhy, vývoj, výrobu a prodej elektrických vozidel. Segment výroby a skladování energie zahrnuje návrhy, výrobu, montáž a prodej nebo pronájem solárních systémů a ukládání energie pro obytné a komerční zákazníky nebo prodej elektřiny vyrobené z jejích solárních systémů pro zákazníky. K 31. prosinci 2016 společnost vyráběla a prodávala dvě plně elektrické vozidla, a to Model S sedan a Model X. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) aktuálně nabízí také třetí model s označením Tesla Model 3, který patři do skupiny sedan a který je určený pro masový trh, ale společnost také vyvíjí produkty pro ukládání energie pro použití v domácnostech a ke komerčním účelům.

Federace automobilových klubů v Severní Americe Missouri Automobile Association, která má více než 58 milionů členů ve Spojených státech a Kanadě, v roce 2015 zažalovala společnost Tesla, Inc. ohledně udělení povolení společnosti Tesla Inc. ve státě Missouri v USA realizovat přímý prodej elektromobilů zákazníkům, při kterém společnost obešla licencované auto dealery. Společnost se díky tomuto dlouholetému sporu, který dopadl vítězně pro společnost Tesla, Inc., může těšit v budoucnu na navýšení svých tržeb z prodejů ve státě v Missouri. Společnost Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 7 miliard USD. Celková aktiva společnost jsou 22,66 miliard USD s vlastním kapitálem 4,75 miliard USD. Společnost aktuálně zaměstnává přes 33.000 kmenových pracovníků.

Titul společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních korporací především díky vyhranému soudnímu sporu, který společnosti umožňuje přímý prodej svých elektromobilů v americkém státě Missouri, ale také díky více než 400.000 novým předběžným objednávkám u svých zákazníků na nový vůz Tesla 3. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze  již v krátkodobém investičním horizontu očekávat růst ceny akcie společnosti Tesla, Inc. (NASDAQ-TSLA), kdy průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 325,82 USD za akcii.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 82.74% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.