TEST
Společnosti Apple Inc. v 3 Q / 17 vzrostl zisk o +11,9 % - FXGlobal
cover

Technologické společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) vzrostl ve třetím čtvrtletí tohoto roku zisk o 11,9 % na hodnotu 8,72 miliard USD. Tato společnost prodala více iPhonů, iPadů a počítačů Mac než uváděly původní odhady plánovaných prodejů a příjmy za prodeje chytrých telefonů  iPhone tak překonaly veškerá očekávání světových analytiků. Společnost Apple Inc. dle ekonomických zpravodajů vykazuje optimistický výhled pro nadcházející období 4.kvartálu 2017,  tato skutečnost vyplývá z údajů, které společnost zveřejnila 1.srpna 2017.  Aktuální  cena akcie NASDAQ-AAPL obchodního dne 1.srpna 2017 byla na hodnotě 150,05 USD za akcii s denním růstem o 0,89 % své ceny a v před obchodní fázi (pre narket) dne 2.8.2017 připsala dalších 6,35 % nad svoji řádnou uzavírací cenu předchozího obchodního dne a to na základě oznámení růstu zisku společnosti. Tento obchodní den 2.8.2017 akcie NASDAQ-AAPL uzavřely na hodnotě 157,14 USD za akcii s denním růstem o + 4,73 % své ceny. V ročním porovnání dle technické analýzy tato akcie NASDAQ-AAPL vykazuje růst o + 50,40 % své předchozí ceny a jen od začátku letošního roku zvýšila svoji hodnotu o + 35,68 % své ceny.

Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) je americká nadnárodní technologická společnost, která má sídlo ve městě Cupertino v Kalifornii v USA. Společnost navrhuje, vyvíjí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby po internetu.  Mezi její hardwarové produkty patří telefony iPhone a smartphony, iPad tablety, Mac osobní počítače, iPod přenosné přehrávače médií, hodinky Apple Watch SmartWatch a Apple TV přehrávače digitálních médií. Společnost Apple založil Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne 1. dubna 1976 pod názvem Apple Computer, Inc. a 3. ledna 1977 byla společnost přejmenovaná na Apple Inc. Apple je největší světová informační, technologická společnost podle tržeb a největší v počtu celkových aktiv a světově druhý největší výrobce mobilních telefonů.  Společnost také dodává digitální obsah a aplikace přes iTunes Store, App StoreSM, iBookstoreSM, Mac App Store a prodává své produkty po celém světě prostřednictvím svých maloobchodních obchodníků, internetových obchodů a kamenných prodejen.

Podle ekonomických zpravodajů se nad očekávání analytiků dostal počet prodaných telefonů iPhone, kdy analytici očekávali celkový počet 40,7 milionů prodaných kusů, který nakonec stoupl o 1,6 % na 41,03 milionů prodaných kusů. Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) ve druhé polovině tohoto roku uvede na trh nový telefon iPhone 8, zákazníci již obvykle před touto událostí vyčkávají na nový model tohoto nového smartphonu, který tento rok také oslavuje desetileté výročí. Celkový obrat společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) ve třetím fiskálním čtvrtletí 2017 se zvýšil o 7,2 % na 45,51 miliard USD, analytici očekávali celkový obrat 44,89 miliard USD. Toto fiskální třetí čtvrtletí je obvykle pro společnost Apple Inc. nejslabším čtvrtletím v roce.  Analytici a finanční stratégové od společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) očekávají ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí celkový obrat v rozmezí 49 – 52 miliard USD a také nárůst prodeje telefonů na 45,55 miliónu kusů. Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 215,639 miliard USD s provozním ziskem 60,024 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 45,687 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 321,686 miliard USD s vlastním kapitálem 128,249 miliard USD. Společnost Apple Inc.(NASDAQ-AAPL) zaměstnává 116.000 kmenových pracovníků.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) také vyplácá svým akcionářům pravidelnou kvartální dividendu, jejíž aktuální výše schválená valnou hromadou společnosti  je na hodnotě 2,52 USD na akcii a aktuální dividendový výnos k obchodnímu dni 1.8.2017 je ve výši  1,68 %  p.a..  Společnost také již zveřejnila datum Ex-Dividend date (poslední obchodní den s nárokem na vyplacení dividendy), který bude 10. srpna 2017 a Pay Date (datum vyplacení dividendy) byl stanoven na 17. srpna 2017. Podle vyjádření světových finančních makléřských společností a finančních stratégů investičních bank sdělených ekonomickým zpravodajům jako například jsou CNBC.com, Financial Times, Bloomberg a další lze v krátkodobém investičním horizontu očekávat pokračující růst ceny akcie společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 160,75 USD za akcii a ve výhledu začátku roku 2018 část analytiků poukazuje na již dosažitelnou cenu lehce za hranicí 200 USD za akcii.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.

Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty. Obchodovanie s pákovými produktmi, ako sú CFD a FX, zahŕňa podstatné riziko straty a nemusí byť vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s takýmito produktmi je riskantné a môže spôsobiť stratu celého investovaného kapitálu. Prečítajte si prosím Upozornenie na riziká
Upozornenie na riziká: Na 85.81% účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa.