TEST
Starbucks Corporation otevřel největší kavárnu - FXGlobal
cover

Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) v úterý 5.prosince 2017 v Šanghaji otevřela kavárnu s pražírnou o ploše 2.800 metrů čtverečních.  Světový zpravodajský žurnál CNN upozornil, že jde o největší provozovnu Starbucks na světě. Tento nový komplex v Číně je rozlohou dvakrát větší než dosud největší provozovna Starbucks v Seattlu, kterou společnost otevřela v roce 2014.  Prezident společnosti Starbucks Corporation Howard Schultz při slavnostním otevření této největší pražírny s kavárnou prohlásil, že kavárna chce spojit svou 46letou historii s bohatou čínskou kulturou. Tyto nové skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie (NASDAQ-SBUX). Aktuální cena akcie společnosti Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) byla k obchodnímu dni 5. prosince 2017 na hodnotě 59,34 USD za akcii s denním růstem o 0,99 %.

Společnost Starbucks Corporation(NASDAQ-SBUX) je mezinárodním výrobcem kávy a největším obchodním řetězce kaváren na světě. Společnost byla založena před 46 lety, 31. března 1971 a sídlí v Seattlu, v americkém státě Washington. Tento největší obchodní řetězec provozuje 23.768 kaváren v 65 zemích světa. Přes 13 tisíc kaváren se nachází v USA, téměř 2 tisíce v Číně, více jak 1500 v Kanadě, více jak 1 tisíc v Japonsku a více jak 900 ve Velké Británii.  26 prodejen se nachází v České Republice. Společnost prodává překapávanou kávu, espresso, další teplé i chladné nápoje, praženou kávu, saláty, teplé i chladné sendviče, pečivo, svačinky, a také hrníčky nebo pohárky. V zábavné divizi přes nahrávací společnost Hear Music prodává také knihy, hudbu a filmy. Mnoho produktů je v nabídce sezónně nebo s ohledem na umístění pobočky. V USA jsou zmrzliny a kávy značky Starbucks k dostání i v samoobsluhách. Od svého založení jako lokální pražírny a prodejny kávy se rozšířila velice rychle. V devadesátých letech řetězec otvíral každý pracovní den novou pobočku, což pokračovalo i na začátku nového tisíciletí. V polovině devadesátých let byl otevřen první obchod v Kanadě a nyní tvoří pobočky mimo Severní Ameriku až třetinu z celkového podílu.

Podle analytiků a ekonomických zpravodajů kanálu CNN je Čína v posledních letech pro společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) velice atraktivním místem pokud jde o otevírání nových restaurací sítě Starbucks. Tržby společnosti Starbucks Corporation meziročně strmě rostou v průměru o 8 %. Číně je známa tradicí pití čaje, ale mladší a bohatá generace Číňanů má v módě také pití kvalitní kávy. Společnost Starbucks Corporation propagovala otevření obří kavárny a pražírny Starbucks pomocí reklamy na čínském e-shopu Alibaba, kde si zákazníci mohli rezervovat ochutnávku a nakupovat zrnkovou kávu. Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) se také chystá v roce 2019 otevřít provozovnu v Chicagu, která bude ještě větší než je aktuálně největší otevřená provozovna Starbucks v Šanghaji a bude mít rozlohu čtyři tisíce metrů čtverečních.

Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ-SBUX) za fiskální rok 2016 utržila celkový obrat v hodnotě 21,31 miliard USD s provozním ziskem 4,17 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 2,81 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 14,33 miliard USD s vlastním kapitálem 5,88 miliard USD.  Společnost zaměstnává 238.000 kmenových pracovníků. Společnost Starbucks Corporation (NASDAQ- SBUX) také pravidelně vyplácí již šestým rokem po sobě jdoucím bez přerušení svým akcionářům dividendy v režimu kvartálních výplat. Aktuálně dividendový výnos představuje 2,02 %  p.a.  a výše vlastní dividendy byla schválena valnou hromadou společnosti na hodnotu 1,20 USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu růst ceny akcie (NASDAQ- SBUX) a průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 61,95 USD za akcii.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.