cover

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) spustila bezplatné vzdělávání v oblasti nejmodernějších technologií pro vývojáře. Tento krok společnost učinila díky současné digitální transformace, která se dotýká prakticky všech ekonomických odvětví a nutí tak lidi neustále se učit, rekvalifikovat a získávat nové dovednosti. Držet krok s rychlým tempem technologických inovací není lehké ani pro profesionály, kteří novinky pozorně sledují. Společnost také spustila vzdělávání prostřednictvím internetového vzdělávacího portálu Microsoft Learn. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Microsoft Corporation, která svou velikostí a rostoucím obratem překonala odhady světových analytiků hned čtyři krát, kdy společnost udělala veliké kroky směrem ke svým vysokým stanoveným cílům v oblasti rozšíření svých internetových služeb především pro svůj operační systém  Windows 10. Cena akcie společnosti Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) obchodního dne 28. prosince 2018 vzrostla o 1,07% na hodnotu 100,49 USD za akcii.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington, která byla založena panem Billem Gatesem dne 4. dubna roku 1975. Microsoft Corporation je technologická společnost, která vyvíjí, vyrábí a podporuje řadu softwarových produktů, služeb a zařízení. Mezi její produkty patří aktuálně operační systém Windows 10,  aplikace pro office využití,  serverové aplikace,  aplikace pro business řešení, dále vyvíjí nástroje pro vývoj softwaru, videoher a školení, certifikace počítačových systémů a software pro vývojáře. Rovněž navrhuje, vyrábí a prodává zařízení, včetně osobních počítačů, tabletů, herních konzolí a zábavných chytrých telefonů.  Společnost  nabízí celou řadu služeb, včetně řešení cloud-based, které poskytují zákazníkům software a poradenský software.

Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) také představila 25 aktualizací se zabezpečením a 12 bez zabezpečení pro aplikace Microsoft Office 365. Společnost také nedávno zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2019, ve kterém opět zaznamenala silný nárůst tržeb. Celkový obrat společnosti za 1Q 2019 meziročně vzrostl o 19% na hodnotu 29,1 miliardy USD, provozní zisk meziročně vzrostl o 29% na 10,0 miliard USD a čistý zisk zaznamenal nárůst o 34% na 8,8 miliardy USD. Společnost také mimo jiné v meziročním porovnání za celý rok 2018 výrazně zvýšila tržby v odvětví platformy Microsoft Azure o 85%, v Byznys platformě Microsoft Dynamics 365 o 56 %, v Microsoft Office 365 o 36%, v sociální síti LinkedIn o 34%, ale také v herní sekci o 38%. Společnost Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 110,360 miliard USD s meziročním nárůstem o +14%. Provozní zisk společnosti byl 35,058 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 30,267 miliard USD. Celková aktiva společnosti dosáhly 258,848 miliard USD s vlastním kapitálem 82,718 miliard USD. V současné době společnost zaměstnává 131.300 kmenových pracovníků.

Společnost  Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) také pravidelně vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartálních dividendy. Aktuálně je dividendový výnos 1,80 % p.a. a výše vlastní dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na částku 1,84 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu dividendy. Poslední den pro nákup akcií společnosti  Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT)  s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 20. února 2019 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 14. března 2019. Titul společnosti  Microsoft Corporation (NASDAQ-MSFT) je aktuálně velice žádaný u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcii především díky spuštěného bezplatného vzdělávání pro vývojáře, ale také díky zveřejnění hospodářských výsledků za 1Q 2019 a aktuálně známému dni pro vyplacení dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie.  Průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 125,39 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.