cover

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) nedávno oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku 2018. Výsledky společnosti předčily očekávání i přesto, že v polovině března letošního roku společnost zasáhl skandál se zneužitím informací uživatelů. Sociální síť aktuálně využívá neuvěřitelných 2,2 miliardy lidí a počet nově založených účtů stále roste. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB), cena akcie k obchodnímu dni 29. května 2018 byla na hodnotě 185,74 USD za akcii s jednodenním růstem o 0,44 %.

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) byla založena Markem Zuckerbergem  4. února roku 2004 a sídlí v San Francisku v Kalifornii ve Spojených státech. Společnost nabízí produkty, které umožňují lidem se připojit na internet a sdílet jakýkoliv obsah prostřednictvím mobilních zařízení a osobních počítačů. Společnost umožňuje lidem podělit se o své názory, nápady, fotografie a videa, a další aktivity. Produkty společnosti jsou Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp a OCULUS. Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) má aktuálně přes 2 miliardy aktivních účtů svých uživatelů.

Skandál společnosti Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) okolo zneužití informací o desítkách milionů uživatelů, kteří používají internetové komunikační platformy společnosti Facebook, Inc., který vypukl v polovině března letošního roku, se na hospodářských výsledcích společnosti v prvním čtvrtletí letošního roku neprojevil. Společnost Facebook, Inc. zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku, které překonaly odhady světových analytiků. Společnost za toto čtvrtletí zvýšila svůj obrat oproti stejnému období předchozího roku o 49 % na hodnotu 12 miliard USD a čistý zisk společnosti vzrostl o 63% na 5 miliard USD. Společnost také zaznamenala pokračující trend růstu v oblasti příjmů z reklamy zobrazované na chytrých mobilních telefonech. Tržby z reklamních příjmů mobilní inzerce meziročně vzrostly o 6% na neuvěřitelných 91% z celkových tržeb.

Generální ředitel a zakladatel společnosti Facebook, Inc. Mark Zuckerberg pro veřejná média řekl: „Naše komunita stále roste a našemu podnikání se stále daří dobře, kdzž je pro nás komunita důležitější, než naše maximalizace zisků. Záleží nám také na službách, které jsou využívány způsobem, které přibližují lidi k sobě, ale také zároveň zabraňují zneužívání. Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 40,653 miliard USD s provozním ziskem 20,203 miliard USD, po odečtení všech nákladů utržila společnost čistý zisk 15,934 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy přesahující 84,524 miliard USD s vlastním kapitálem přesahující 74,347 miliard USD. V současné době společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) zaměstnává 25.105 kmenových pracovníků.

Společnost Facebook, Inc. (NASDAQ-FB) se stala aktuálně velice lákavou pro nákup akcí pro soukromé podnikatele a nadnárodní korporace především díky tomu, že společnost oznámila hospodářské výsledky za 1 Q 2018, za který společnost zvýšila celkový obrat o 49 % na hodnotu 12 miliard USD a čistý zisk společnosti vzrostl dokonce o 63 % na 5 miliard USD, ale také díky tomu, že společnosti vzrostl celkový počet založených uživatelských účtů oproti předchozímu roku, a to o dalších zhruba 200 milionů účtů na celkových 2,2 miliardy založených účtů aktivních uživatelů. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze předpokládat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NASDAQ-FB), kdy byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 217,87 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.