TEST
Společnost Advanced Micro Devices uvede novou řadu procesorů - FXGlobal
cover

Prezidentka a generální ředitelka společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) Dr. Lisa Su pro veřejná média prohlásila: „Rok 2017 jsme označili jako klíčový pro společnost AMD, ve kterém jsme změnili produktové portfolio a zvýšili o 25% celkový obrat.“ Klíčem k tomuto úspěchu podle společnosti AMD byly nové procesory pro osobní počítače Ryzen a nové grafické čipy Vega, jelikož tyto dva nové produkty konkurují vysokým třídám procesorů od společnosti Nvidia a Intelu. Nelze také opomenout nárůst tržeb společnosti AMDv důsledku těžby kryptoměn Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Ripple prostřednictvím těžařů kryptoměn, kteří ve velkém nakupovali procesory právě od společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (AMD). Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily jejich zájem o akcie společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), cena akcie byla obchodního dne 6. dubna 2018 na hodnotě 9,61 USD za akcii.

Advanced Micro Devices (zkráceně AMD) je americká hardwarová společnost založená 1. května 1969 v Sunnyvale (Kalifornie) s působeností na celosvětovém trhu. Společnost podniká v oblasti vývoje a prodeje procesorů, APU, GPU a čipsetů. Společnost také vlastní 8,6% podílu společnosti Spansion, výrobce flash pamětí. Výroba produktů probíhá u externích dodavatelů: GPU vyrábí TSMC, CPU vyrábí společnost GlobalFoundries spolu se společností TSMC a čipsety vyrábí GlobalFoundries. Grafické karty si vyrábí každá společnost podle sebe. Největšími konkurenty společnosti AMD je zejména společnost Intel, která vyrábí zejména procesory a čipsety, a nVidia, která vyrábí zejména GPU. V roce 2011 byla AMD 2. největší společností zabývající se vývojem procesorů (hlavně x86 kompatibilní, ale nově též procesory ARM), grafických čipů a čipsetů.

Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) se chystá letos také uvést na trh druhou generaci procesorů Ryzen, které bude vyrábět 12 nanometrovou technologií, což by mělo navýšit jejich výkon přibližně o 10 %. Rychlost procesorů by se navíc měla navýšit díky novým algoritmům pro práci na výpočtech. Procesory Ryzen by se tak měly zbavit svých slabých míst jako je například hraní počítačových her ve vysokém rozlišení (1080p). V segmentu produktů pro notebooky se společnost aktuálně chystá uvedení nové levnější řady procesorů Ryzen Mobile. Oproti srovnatelně rychlým procesorům Intel Ryzen Mobile v testech vykazovaly díky jádru Vega mnohem lepší grafický výkon, tvrdí vedení společnosti. Nový procesor s čipem Ryzen Mobile bude podle společnosti AMD vstupenkou do segmentu prémiových notebooků.

Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) chce také navázat na velice oblíbenou řadu procesorů Ryzen Threadripper pro pracovní stanice a vysoce náročné uživatele, úspěšný model 1950X CPU disponuje 16 jádry, a samotná cena již zlevnila na 900 USD. Tyto procesory nacházejí uplatnění nejenom při zpracování videa či modelování v CAD, ale jejich 16 jader si oblíbili také hráči streamující video a profesionální hráči počítačových her. Společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 5,33 miliard USD s provozním ziskem v hodnotě 204 milionů USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 43 milionů USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 3,54 miliard USD s vlastním kapitálem 611 milionů USD. Společnost zaměstnává 8.900 kmenových pracovníků.

Prezidentka a generální ředitelka společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) Dr. Lisa Su pro veřejná média prohlásila: „Letošní rok bude ještě více vzrušující než loňský rok díky uvedení nové, vysoce výkonné řadě produktů AMD, která zajistí společnosti dlouhodobý růst tržeb.“ Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu očekávat nárůst ceny akcie a průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 14,39 USD za akcii.

 

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.