TEST
Společnost Advance Micro Devices, Inc. zveřejnila hospodářské výsledky za 3Q 2019 - FXGlobal
cover

Akcie společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) se stala velice lákavou a oblíbenou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací, díky zveřejnění hospodářských výsledků za 3Q 2019, ve kterém předčila očekávání světových analytiků. Společnost také nedávno představila nové řady procesorů ZEN 2 z velikosti čipu pouhých 7nm. A prostřednictvím veřejných médií prohlásila, že v brzké době očekává revoluci v oblasti herního průmyslu a virtuální zábavy. Tyto skutečnosti zaujaly investory pro nákup akcií právě společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), která od začátku roku do obchodního dne 22. listopadu 2019 vzrostla 112,46% na hodnotu 39,7 USD za akcii.

Advanced Micro Devices (zkráceně AMD) je americká hardwarová společnost založená 1. května 1969 v Sunnyvale (Kalifornie) s působením na celosvětovém trhu. Společnost podniká v oblasti vývoje a prodeje procesorů, APU, GPU a čip setů. Společnost také vlastní 8,6% podílu společnosti Spansion, výrobce flash pamětí. Výroba produktů probíhá u externích dodavatelů: GPU vyrábí TSMC, CPU vyrábí společnost GlobalFoundries spolu se společností TSMC a čipsety vyrábí GlobalFoundries. Grafické karty si vyrábí každá společnost podle sebe. Největšími konkurenty společnosti AMD je zejména společnost Intel, která vyrábí zejména procesory a čipsety, a nVidia, která vyrábí zejména GPU. V roce 2011 je AMD 2. největší společností zabývající se vývojem procesorů (hlavně x86 kompatibilní, ale nově též procesory ARM), grafických čipů a čipsetů.

Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) za třetí čtvrtletí 2019 utržila celkový obrat v hodnotě 1,80 miliardy USD s meziročním nárůstem o 9%. Provozní zisk zaznamenal nárůst o 24% na hodnotu 186 milionů USD a čistý zisk nárůst o 17,64% na 120 milionů USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD). Mimo jiné Generální předsedkyně a generální ředitelka, Dr. Lisa Su řekla, že v tomto roce společnost AMD představila novou generaci herní a vizuální techniky, která disponuje vysoce výkonnými procesory a grafickými procesory ve velikosti pouhých 7nm, které zajistí výkon potřebný pro dosažení další úrovně pro výpočetní techniku, který se projeví u nejnáročnějších her, ale také zábavy a virtuální reality s novým rozměrem definice v oblasti moderního života. Tato skutečnost je již realitou a společnosti se díky technologii nových čipových řad ZEN2 podařilo poodskočit od Intelu, který má stále problémy s 10nm výrobou. Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 6,48 miliard USD s provozním ziskem v hodnotě 451 milionů USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 337 milionů USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 4,556 miliard USD s vlastním kapitálem 1,266 miliard USD a zaměstnává 10.100 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) se aktuálně staly velice lákavé u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií především díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 3Q 2019, ale také díky nedávného představení novým procesorů ZEN2, které mají čipy ve velikosti pouhých 7nm a u kterých společnost může dále zvyšovat výkon. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla stanovena cílová cena s vysokým odhadem na hodnotu 52,00 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 82.74% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.