cover

Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA), jak je v posledních letech zvykem, každým novým čtvrtletím překvapuje investory svými hospodářskými výsledky. Posledním příkladem tomu je třetí čtvrtletí 2019, ve kterém společnost zaznamenala nárůst celkového obratu o 41% na hodnotu 17,057 miliardy USD. Společnost ve své tiskové zprávě pro veřejná média uvedla, že část rozdílu v tržbách mohla být dána novou účetní metodou, kterou aktuálně používá a odhady s ní nepočítaly. Cena akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) od začátku letošního roku do obchodního dne 20. března 2019 vzrostla o 32,25% na hodnotu 181,28 USD za akcii.

Zakladatel společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je pan Jack Ma, který založil společnost dne 4. dubna, roku 1999 v městě Hangzhou , ve státě Zhejiang v Číně.  Pan Jack Ma je nejbohatším člověkem v zemi a ztělesněním nové ekonomiky v Číně.  Třetina celé populace Číny nakupuje na webových stránkách Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA). Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) je největším internetovým e-commerce obchodem v Číně. Společnost  provozuje on-line internetovou obchodní platformu  prostřednictvím nabízených produktů, služeb a technologií a poskytuje maloobchodní a velkoobchodní produkty, které jsou k dispozici mezinárodně prostřednictvím osobního počítače, tak i mobilního telefonu,  či tabletu.

Společnost Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) zaznamenala v hlavním segmentu společnosti e-commerce za 3Q 2019 nárůst o 40% a cloudové služby dokonce nárůst o 84 %. Výkonný ředitel společnosti Alibaba Group Holding Ltd, Daniel Zhang také nedávno řekl, že Čína sice prochází hospodářským zpomalením, ale společnost má i nadále orientaci na venkov a málo rozvinuté oblasti v jihovýchodní Asii. Společnost také nedávno uzavřela strategické partnerství se společností Starbucks Corporation v oblasti rozšiřování obchodních příležitostí v Číně, kde díky této spolupráci aktuálně nabízí svým zákazníkům prostřednictvím svého e-commerce shopu kávu Starbucks ve více než 30 městech a ve více než 2.000 restauracích. Společnost utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 39,898 miliardy USD s provozní ziskem 11,050 miliardy USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 9,791 miliard USD.  Celkové aktiva společnosti dosahují 114,326 miliard USD s vlastním kapitálem 69,578 miliard USD. Společnost zaměstnává svých  66.421 kmenových pracovníků.

Akcie společnosti Alibaba Group Holding Ltd (NYSE-BABA) se stala velice oblíbená a lákavá u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky nedávno zveřejněným hospodářským výsledkům za 3Q 2019, ale také díky novému směru v oblasti spolupráce se společností Starbucks Corporation v oblasti rozšiřování obchodních příležitostí v Číně. Podle analytiků makléřských společností a finanční stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 205,90 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.