TEST
Společnost Amazon.com, Inc. pokořila tržní hodnotu jeden bilion USD - FXGlobal
cover

Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) poprvé v historii překonala tržní kapitalizaci přes jeden bilion USD. Tato skutečnost nastala v úterý 4. září 2018, cena akcie již od konce srpna výrazně překonala hranici 2.000 USD za akcii a ve zmíněné úterý byla nejvýše za celou historii akcie Amazonu, tedy na hodnotě 2.050,50 USD za akcii. Za posledních 12 měsíců se cena akcie společnosti Amazon.com, Inc. zdvojnásobila. Tento nový rekord akcií společnosti Amazon přišel den poté, co analytici nadnárodní banky Morgan Stanley zvýšily cenový cíl akcie Amazonu na následujících 12 měsíců na hodnotu 2.500 USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ- AMZN), která za posledních 52 týdnů k obchodnímu dni 10. září 2018 vzrostla o 100,75 % na hodnotu ve výši  1.939,01 USD za akcii.

Amazon.com je internetový obchod, který patří americké společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN), která byla založen 5. července 1994.  Sídlo společnosti se nachází ve městě Seattle ve státě Washington v USA.  Zakladatel společnosti je Jeff Bezos, který od roku 1994 provozoval knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. Amazon.com, Inc. nabízí širokou škálu produktů a služeb prostřednictvím svých internetových stránek po celém světě. Výrobky, které společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) na svých stránkách nabízí, nakupuje od partnerských dodavatelů za účelem dalšího prodeje třetím stranám, tedy svým spotřebitelům.

Za tento nárůst ceny akcie společnosti Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) v letošním roce může především silný nárůst tržeb, díky nárůstu prodejů produktů a služeb v oblasti poskytování softwaru ze serverů Amazonu obchodním společnostem. Společnost Amazon.com, Inc. také prostřednictvím svých obchodů s potravinami Whole Foods, které odebírají potraviny od největšího obchodníka s potravinami na světě, od společnosti Walmart, rozšířila svou nabídku prostřednictvím online obchodu s potravinami (Amazon Prime) do 1.800 obchodů v USA. Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) má prostřednictvím své online platformy Amazon Prime a prodejní sítě Whole Foods 23% podíl na zisku právě u společnosti Walmart a plánuje do konce letošního roku zvýšit počet svých obchodů na 2.200 prodejen Whole Foods.

Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 177,86 miliard USD s provozním ziskem 4,106 miliard USD. Po odečtení všech nákladů utržila společnost čistý zisk v hodnotě 3,033 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 131,31 miliard USD s vlastním kapitálem 27,709 miliard USD. Společnost zaměstnává 566.000 kmenových pracovníků. Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) se neustále rozšiřuje do dalších oblastí podnikání a prostřednictvím svého internetového obchodu nabízí oproti konkurenci produkty za nižší cenu, díky její široké nabídce produktů a globálnímu pokrytí, kde také dokáže nabídnout výraznější slevy než většina konkurence. Společnost Amazon.com, Inc. (NASDAQ-AMZN) se řídí těmito principy: Posedlost a zákazník, který je více než konkurence, posedlá vášeň pro vynalézavost a provozní dokonalostí s myšlením do budoucna.

Akcie společnosti NASDAQ-AMZN aktuálně zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií především díky tomu, že společnost Amazon.com, Inc. poprvé v historii překonala tržní kapitalizaci přes jeden bilion USD, ale také díky tomu, že společnost rozšířila svou internetovou nabídku prostřednictvím svého online obchodu s potravinami Amazon Prime do 1.800 kamenných obchodů Whole Foods ve Spojených státech. Momentálně sice její tržní kapitalizace klesla pod již dosaženou hranici 1 bilionu USD na aktuální výši 945,7 miliard USD k datu 10.9.2018, avšak dle ekonomických zpravodajů je vysoký předpoklad, že v závěru letošního roku 2018 tuto metu tržní kapitalizace ve výši 1 bilionu USD udrží již na trvalo. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie, kde byla průměrná cílová cena stanovena na hodnotu 2097,47 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84.70% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.