cover

Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) zveřejnila seznam společností (Edelman, GLOBALFOUNDRIES, Ibiden Co. Ltd., Jentech, PC Partner (PCP), Samsung Electro-Mechanics, Siliconware Precision Industries Co. Ltd., TF-AMD), které ocenila jako klíčové dodavatele, kteří přispěli k úspěchu společnosti AMD v oblasti uvedení deseti nových vysoce výkonných počítačových a grafických produktů do rodiny. Tyto výše jmenované společnosti, které byly oceněny společností Advanced Micro Devices, Inc., demonstrovaly své odhodlání se nadále aktivně podílet na úspěchu společnosti AMD v oblasti poskytování materiálů, služeb a technologií. Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) také dále pokračuje ve své úspěšné cestě v oblasti zvyšování tržeb, kdy zvýšila za první čtvrtletí letošního roku v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku svůj celkový obrat o 39,83 % na hodnotu 1,65 miliard USD. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily tak jejich zájem o akcie společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), cena akcie k obchodnímu dni 18. července 2018 vzrostla od začátku letošního 2018 o 63,91 % na hodnotu 16,85 USD za akcii.

Advanced Micro Devices (zkráceně AMD) je americká hardwarová společnost založená 1. května 1969 v Sunnyvale (Kalifornie) s působením na celosvětovém trhu. Společnost podniká v oblasti vývoje a prodeje procesorů, APU, GPU a čipsetů. Společnost také vlastní 8,6% podílu společnosti Spansion, výrobce flash pamětí. Výroba produktů probíhá u externích dodavatelů: GPU vyrábí TSMC, CPU vyrábí společnost GlobalFoundries spolu se společností TSMC a čipsety vyrábí GlobalFoundries. Grafické karty si vyrábí každá společnost podle sebe. Největším konkurentem společnosti AMD je zejména společnost Intel, která vyrábí zejména procesory a čipsety, a nVidia, která vyrábí zejména GPU. Od roku 2011 je AMD 2. největší společností zabývající se vývojem procesorů (hlavně x86 kompatibilní, ale nově též procesory ARM), grafických čipů a čipsetů. Prezidentka a generální ředitelka společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) Dr. Lisa Su již dříve pro veřejná média označila rok 2017 jako klíčový pro společnost AMD, v tomto roce se společnosti podařilo změnit produktové portfolio a zvýšit celkový obrat o 25%. Klíčem k tomuto úspěchu podle společnosti AMD byly nové procesory pro osobní počítače Ryzen a nové grafické čipy Vega, tyto dva nové produkty konkurují vysokým třídám procesorů od společnosti Nvidia a Intelu.

Nelze také opomenout nárůst tržeb společnosti AMD, společnost těžila z těžby kryptoměn prostřednictvím těžařů, kteří ve velkém nakupovali procesory právě od společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (AMD). Společnost velice dobře navázala na úspěšný rok 2017 i v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy vykázala provozní zisk ve vyšší o 20% na hodnotu 120 milionů USD a čistý zisk ve srovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku dokonce s nárůstem o 45,45% na hodnotu 81 milionů USD. Společnost Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) také navázala výrobou na velice oblíbenou řadu procesorů Ryzen Threadripper pro pracovní stanice a vysoce náročné uživatele, úspěšný model 1950X CPU disponuje 16 jádry, a samotná cena již zlevnila na 900 USD. Aktuálně má společnost dobře našlápnuto v oblasti nejvýkonnějších procesorů dneška, a to novinkou procesoru AMD Thereadrippery, který má 32 jader a 64 vláken a který se 13. srpna 2018 začne prodávat. Od tohoto dne společnost také představí celou řadu svých nových procesorů Threadripper s 24 a 32 jádry.

Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD), jelikož společnost utržila za fiskální rok 2017 celkový obrat v hodnotě 5,33 miliard USD s provozním ziskem v hodnotě 204 milionů USD. Po odečtení všech nákladů společnosti vznikl čistý zisk v hodnotě 43 milionů USD. Společnost disponuje celkovými aktivy v hodnotě 3,54 miliard USD s vlastním kapitálem 611 milionů USD. Společnost zaměstnává 8.900 kmenových pracovníků. Akcie společnosti Advanced Micro Devices, Inc. (NASDAQ-AMD) se u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací staly vysoce atraktivní pro otevření dlouhé pozice se spekulací na nárůst ceny akcie. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v střednědobém investičním horizontu nárůst ceny akcie a byla stanovena cílová cena na hodnotu 27,00 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.