cover

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) se neustále těší značné oblibě jak u soukromých investorů, tak i u nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií této společnosti, a to především díky blížícímu se konci roku a představení novinky, ale také díky skutečnosti, že jako první americká společnost překonala tržní kapitalizaci 1 bilion USD. Této mety společnost dokázala docílit především díky telefonům iPhone, které zajistily desetiletý trvalý růst společnosti a aktuálně díky nejoblíbenějšímu telefonu iPhone X. Společnost také již nabízí v předprodeji novou řadu telefonů iPhone XS, iPhone XR a od října také novou generaci přenosných počítačů MacBook Air. Cena akcie zaposledních 52 týdnů k obchodnímu dni 24. září 2018 vzrostla o 45,36 % na hodnotu 220,79 USD za akcii s jednodenním růstem o 1,44 % v rámci poslední obchodní seance dne 24.9.2018.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) je americká nadnárodní technologická společnost, která má sídlo ve městě Cupertino v Kalifornii v USA. Společnost navrhuje, vyvíjí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby po internetu.  Mezi její hardwarové produkty patří telefony iPhone a smartphony,  iPad tablety, Mac osobní počítače, iPod přenosné přehrávače médií, hodinky Apple Watch SmartWatch a Apple TV přehrávače digitálních médií. Společnost Apple založil Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne 1. dubna 1976 pod názvem Apple Computer, Inc. a 3. ledna 1977 byla společnost přejmenovaná na Apple Inc.

Druhé čtvrtletí bylo pro společnost Apple Inc. spíše přechodné, kdy se společnost připravovávala na zahájení prodeje nových telefonů iPhone a nové řady notebooků MacBook Air koncem třetího a začátkem čtvrtého čtrvtletí roku 2018. Společnost také vůbec poprvé díky zahájení předprodejních objednávek nových telefonů iPhone v tomto měsíci nabízí svým uživatelům největší velikosti telefonů, co se týče displeje, za celou dobu výroby telefonů iPhone. Telefon iPhone XR disponuje displejem 6,1 palců (15,5 cm), model iPhone XS 5,8 palců (14,7 cm) a iPhone XS Max dokonce displejem 6,5 palců (16,5 cm). Telefon iPhone XS také odstartoval novou generaci telefonů, které již nemají klasický LED displej, ale OLED displej, který využívá technologii organických elektroluminiscenčních diod. Společnost také ve své tiskové zprávě pro veřejná média uvedla, že její nejúspěšnější telefon všech dob iPhone X je na trhu již deset měsíců a za tuto dobu se prodalo 60 milionů kusů, což v porovnání znamenaná, že společnost za tento model utržila větší tržby než čtyři velké čínské značky za mobilní telefony dohromady.

Za tento fakt může mnohem vyšší cena a marže v porovnání s konkurenčními značkami s Číny, ale také fakt, že společnost po čtyřech letech přišla s telefony iPhone s úplně novým designem a několika klíčovými prvky, jako jsou Face ID a OLED displej. Společnost také zaznamenala 20% nárůst tržeb v Číně a Japonsku. Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) za fiskální rok 2017 utržila celkový obrat v hodnotě 229,234 miliard USD s provozním ziskem 61,344 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 48,351 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 375,319 miliard USD s vlastním kapitálem 134,047 miliard USD. Společnost zaměstnává 123.000 kmenových pracovníků.

Generální ředitel společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) Tim Cook již dříve řekl, že zákazníci společnosti Apple si zvolili za celou výrobní éru telefonů iPhone jako nejoblíbenější právě chytrý telefon iPhone X, který společnost uvedla na trh ke svému desátému výročí. Společnost také pravidelně vyplácí svým akcionářům kvartální dividendu, dividendový výnos činí aktuálně 1,32 % p.a. a vlastní výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti má hodnotu ve výši 2,92 USD na akcii. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat již v krátkodobém investičním horizontu nárůst ceny akcie (NASDAQ-AAPL) a byla stanovena průměrná cílová cena akcie na hodnotu 233,56 USD za akcii.

 

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.