TEST
Společnost Apple Inc. vyprodává své MacBooky - FXGlobal
cover

Společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) dne 28. září 2017 prohlásila pro veřejná média, že aktuálně zahájila výprodej svých přenosných počítačů MacBook modelové řady z roku 2016 v provedení iStyle. Společnost se tak rozhodla především díky potřebě mít vyšší skladové zásoby pro novou řadu MacBooků , které se začaly prodávat již v červnu tohoto roku. Tyto skutečnosti zaujaly investory a zvýšily jejich zájem o akcie této společnosti, cena akcie byla obchodního dne 29. září 2017 na hodnotě 154,12 USD za akcii s denním růstem o 0,55 % své ceny. Tato akcie NASDAQ-AAPL již od začátku letošního roku přinesla akcionářům nárůst ceny o 33,07 % a v ročním porovnání investoři zaznamenávají hrubý profit ve výši 37,39 %.

Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) je americká nadnárodní technologická společnost, která má sídlo ve městě Cupertino v Kalifornii v USA. Společnost navrhuje, vyvíjí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby po internetu.  Mezi její hardwarové produkty patří telefony iPhone a smartphony,  iPad tablety, Mac osobní počítače, iPod přenosné přehrávače médií, hodinky Apple Watch SmartWatch a Apple TV přehrávače digitálních médií. Společnost Apple založil Steve Jobs , Steve Wozniak a Ronald Wayne 1. dubna 1976 pod názvem  Apple Computer, Inc. a dne 3. ledna 1977 byla společnost přejmenovaná na Apple Inc.

Výprodej modelů MacBook iStyle, které byly vlajkovou lodí společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) v roce 2016 v oblasti laptopů, je aktuálně velkým lákadlem jak pro fanoušky značky Apple Inc., tak také pro akcionáře k nákupu akcií společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), kteří očekávají pokračující zvyšování tržeb společnosti Apple Inc.  Zahájení prodeje nové řady MacBook 2017 společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) spustila začátkem června 2017. Redakci amerického magazínu CNET poskytla dvanáctipalcový model MacBooku M3 s procesorem 1.2GHz Core a na redaktory magazínu CNET tento model, který je jemně vyladěným strojem, silně zapůsobil.

Odborníci z tohoto odborného magazínu, kteří publikují recenze, zprávy, články, blogy, podcasty a videa v oblasti technologií a spotřební elektroniky po celém světě, prohlásili, že u tohoto nového modelu MacBook M3 je největší a nejvíce vítanou změnou nová a vylepšená klávesnice s křídlovým mechanismem druhé generace, kde je oproti loňskému modelu odezva mnohem lepší a klávesy jsou také stabilnější. Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) utržila za fiskální rok 2016 celkový obrat v hodnotě 215,639 miliard USD s provozním ziskem 60,024 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 45,687 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 321,686 miliard USD s vlastním kapitálem 128,249 miliard USD. Společnost Apple Inc.(NASDAQ-AAPL) zaměstnává 116.000 kmenových pracovníků.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) také vyplácí  svým akcionářům pravidelnou, kvartální dividendu, výše dividendy schválená valnou hromadou společnosti  je na hodnotě 2,52 USD na akcii a aktuální dividendový výnos je 1,64%  p.a.. Tento akciový titul NASDAQ-AAPL je u investorů dlouhodobě velice oblíbený a to především díky neustálému vysokému potenciálu vývoje společnosti s pozitivním výhledem dalšího rozvoje, kdy se očekává pokračující  silný nárůst tržeb.  Podle vyjádření analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu očekávat růst ceny akcie společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), kdy průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 171,76 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu. Pročtěte si prosím Upozornění na rizika
Upozornění na riziko: U 85.81% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty.