TEST
Společnost Apple Inc. zveřejnila hospodářské výsledky za 1Q 2019 - FXGlobal
cover

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) 29. ledna 2019 zveřejnila hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku 2019, ve kterém zaznamenala celkový obrat ve výši 84,3 miliardy USD. Ačkoli společnosti klesly tržby z prodejů telefonů iPhone o 15%, naopak vzrostly prodeje o 19% ze všech ostatních produktů a služeb. Společnosti se také povedl zvýšit růst z prodejů notebooků MacBook a přenosných doplňků, jako jsou například hodinky Apple Watch, sluchátka a příslušenství pro stolní počítače Apple iMac. Tržby z prodejů tabletů iPad vzrostly o 17%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcí společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), která obchodního dne 1. února 2019 vzrostla o 0,05% na hodnotu 166,52 USD za akcii.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) je americká nadnárodní technologická společnost, která má sídlo ve městě Cupertino v Kalifornii v USA. Společnost navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává spotřební elektroniku, počítačový software a online služby po internetu. Mezi její hardwarové produkty patří telefony iPhone a smartphony , iPad tablety, Mac osobní počítače, iPod přenosné přehrávače médií , hodinky Apple Watch SmartWatch , a Apple TV přehrávače digitálních médií. Společnost Apple založil pan Steve Jobs , Steve Wozniak a Ronald Wayne dne 1. dubna roku 1976 , s názvem společnosti Apple Computer, Inc. a dne 3. ledna roku 1977 byla společnost přejmenovaná na Apple Inc.

Finanční ředitel společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), Luca Maestri řekl: „V prosinci jsme vytvořili vysoký finanční zisk, a to ve výši 26,7 miliardy USD.“ V průběhu čtvrtletí jsme vrátili investorům více než 13 miliard USD prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií. Zůstatek našeho vlastního kapitálu činil na konci prvního čtvrtletí 130 miliard USD a nadále se zaměřujeme na čistou hotovostní neutrální pozici.“ Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) také poskytla pro veřejná média odhady pro druhé finanční čtvrtletí letošního roku. Společnost očekává celkový obrat okolo 55 až 59 miliardami USD a provozním náklady společnosti by se měly pohybovat okolo 8,5 až 8,6 miliard USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL), která chce být stále světovou špičkou v oblasti výpočetních technologií. Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) za fiskální rok 2018 utržila celkový obrat v hodnotě 265,595 miliard USD s provozním ziskem 70,898 miliard USD. Po odečtení všech nákladů společnost utržila čistý zisk v hodnotě 59,531 miliard USD. Celková aktiva společnosti jsou 365,725 miliard USD s vlastním kapitálem 107,147 miliard USD. Společnost zaměstnává 132.000 kmenových pracovníků.

Společnost Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) také vyplácí svým akcionářům pravidelné kvartální dividendy. Dividendový výnos je aktuálně 1,75% p.a. a vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na 2,92 USD na akcii. Aktuálně se také mohou akcionáři těšit na výplatu kvartální dividendy. Poslední den pro nákup akcií společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) s využitím vyplacení dividendy, tak zvaný Ex-Dividend Date byl stanovený na 8. února 2019 a samotné vyplacení dividendy (Pay Date) bylo stanovené na 14. února 2019. Akcie společnosti Apple Inc. (NASDAQ-AAPL) se stala aktuálně velice lákovou a oblíbenou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup především díky zveřejněným úspěšným hospodářským výsledkům za období 1Q 2019, ale také aktuálně známému dni pro výplatu kvartální dividendy. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém, až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie (NASDAQ-AAPL). Průměrná cílová cena byla stanovena na hodnotu 178,71 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.