TEST
Společnost AT&T Inc. zveřejnila hospodářské výsledky za 4Q a rok 2018 - FXGlobal
cover

Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) se stala velice lákavou u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací pro nákup akcií díky zveřejněným hospodářským výsledkům za 4Q a celý rok 2018. Společnost zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí 2018 nárůst celkového obratu v meziročním porovnání o 15,2% na 47,993 miliardy USD. Společnost utržila čistý zisk v hodnotě 4,858 miliardy USD a očištěný zisk na jednu akcii meziročně vzrostl o 10 %. Společnost také pro letošní rok navýšila dividendu o 2,0%. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcí právě společnosti AT&T Inc. (NYSE-T), která byla obchodního dne 4. března 2019 na hodnotě 29,98 USD.

AT&T Inc. (NYSE-T)  je Americká holdingová společnost, která byla založena dne 3. března roku 1885 v New Yourku v USA. Společnost se rozvíjela od začátku svého založení jako celostátní telefonická sít Spojených Států. Společnost aktuálně provozuje digitální cestou komunikační  služby, telefonní služby a internetové připojení pro veškerou práci a zábavu po internetu ve Spojených státech a na celém světě. Mezi její čtyři segmenty služeb patří, Business Solutions  (obchodní řešení), Entertainment Group (zábavná společnost), Consumer Mobility (spotřebitelská mobilita) a mezinárodní spotřebitelské oblasti mobility. Segment Business Solutions zahrnuje různé kategorie, včetně bezdrátových služeb, pevných strategických služeb, starších hlasových a datových služeb a bezdrátových zařízení. Segment Entertainment Group (poskytuje videa, internet a hlasové komunikační služby pro rezidenční zákazníky na území Spojených států. Segment Consumer Mobility poskytuje bezdrátové služby pro spotřebitele a velkoobchodníky a odběratelé, kteří se nacházejí na území Spojených států a mezinárodní Segment, který poskytuje videa zábavných služeb pro domácnosti v Latinské Americe, a bezdrátové datové a hlasové komunikační služby pro spotřebitelské a firemní zákazníky ve státě Mexiko.

Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) také ve své tiskové zprávě pro veřejná média představila výhled na letošní rok 2019, ve kterém společnost očekává volné peněžní prostředky ve výši 26 miliard USD. Tyto skutečnosti zaujaly soukromé investory a nadnárodní investiční korporace pro nákup akcií právě společnosti AT&T Inc. (NYSE-T), která také zveřejnila kolik vyplácí svým akcionářům prostřednictvím kvartální dividendy. Je to 23 miliard USD. Společnost AT&T Inc. také nedávno dokončila akvizici telekomunikačního gigantu společnosti AppNexus za 1,6 miliardy USD. AppNexus je globální společnost zabývající se internetovými technologiemi, která provozuje největší nezávislý trh na světě pro digitální reklamu a výkonnou podnikovou technologii pro kupující a prodejce digitálních reklam. Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) tak aktuálně staví na globálním posílení v oblasti cílené reklamy prostřednictvím technologie AppNexus v oblasti prémiové nabídky video obsahu a distribuce. Společnost utržila za fiskální rok 2018 celkový obrat v hodnotě 170,756 miliard USD s provozním ziskem 26,096 miliardy USD. Po odečtení všech nákladu společnost vytvořila čistý zisk 19,953 miliard USD. Společnost disponuje celkovými aktivy 531 miliard USD s vlastním kapitálem 193,884 miliard USD. Společnost zaměstnává svých 273.210 kmenových pracovníků.

Společnost  AT&T Inc. (NYSE-T) také vyplácí svým akcionářům atraktivní kvartální dividendu. Dividendový výnos je aktuálně  6,80% p.a. Vlastní výše dividendy byla schválená valnou hromadou společnosti na hodnotu 2,04 USD na akcii. Společnost AT&T Inc. (NYSE-T) také mimo jiné nedávno zahájila v USA provoz mobilní sítě 5G a chce do konce letošního roku zavést provoz sítě  5G i mimo USA. Akcie společnosti se aktuálně staly velice lákavé pro nákup u soukromých investorů a nadnárodních investičních korporací především díky zveřejněným hospodářským výsledků za 4Q a rok 2018, ale také díky globálnímu posílení v oblasti cílené reklamy prostřednictvím technologie AppNexus pro prémiovou nabídku video obsahu a distribuce a cíli společnosti do konce letošního roku rozšířit siť 5G i mimo území USA. Podle analytiků makléřských společností a finančních stratégů investičních bank lze očekávat v krátkodobém až střednědobém investičním horizontu růst ceny akcie  AT&T Inc. (NYSE-T). Průměrná cílová cena akcie byla stanovena na hodnotu 33,84 USD za akcii.

Upozornění: Obsah zprávy představuje marketingovou komunikaci a nikoliv investiční poradenství nebo investiční výzkum ani nabídku na uzavření smlouvy týkající se finančního nástroje. Reprezentuje názor našich odborníků na základě obecných kritérií, a nezohledňuje jednotlivého klienta a jeho osobní situaci, investiční zkušenosti a aktuální finanční situaci. Tento materiál nebyl připraven podle právních požadavků, které jsou určeny k prosazování nezávislosti investičního výzkumu. Není předmětem žádného zákazu obchodování před šířením investičního výzkumu. Minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Goldenburg Group Limited nepřebírá žádnou odpovědnost za případné ztráty obchodníků v důsledku užívání obsahu svých zpráv. Společnost bude jednat čestně, spravedlivě a profesionálně v souladu s nejlepšími zájmy svých klientů.